• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“HERKESE EŞİT ŞEKİLDE HİZMET EDECEĞİZ, AYRIMCILIK YAPMAYACAĞIZ”

“HERKESE EŞİT ŞEKİLDE HİZMET EDECEĞİZ, AYRIMCILIK YAPMAYACAĞIZ”

CHP VEZİRHAN  ADAYI ERCAN ÖZTÜRK’TEN GAZETEMİZE AÇIKLAMA
“HERKESE EŞİT ŞEKİLDE HİZMET EDECEĞİZ, AYRIMCILIK YAPMAYACAĞIZ”

Vezirhan Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Ercan Öztürk, gazetemizi ziyaret ederek seçim sürecindeki çalışmalarını değerlendirdi.

Yetim çocuk gibi ortada kalan Kayalar Mahallesini ayrı tutmayacağını belirten Ercan Öztürk; “Vezirhan’a bir çiçek dikersem Kayalar Mahallesine de aynısını yapacağım”dedi.

Halkın ilgi ve alakasının çok iyi olduğunu belirten Vezirhan CHP Belediye Başkan Adayı Ercan Öztürk,  kapı kapı dolaşarak çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.
Vezirhan halkının değişim istediğini vurgulayan Aday Öztürk; “Daha önceki siyasetçiler Vezirhan’da çok fazla kutuplaşmaya gitmiş. Vezirhan halkını her zaman ayırmışlar. Bizler geldiğimizde insan ayırt etmeksizin herkesin ayağına hizmeti götüreceğiz. Hizmet almayan tek bir hane kalmayacak. Gelip bana deseler ki; ‘sana oy vermedik’ hiç önemli değil bizim için tüm Vezirhan birdir. Herkes mutlu bir şekilde yaşayacak.” Dedi.

Vezirhan’ı büyütecek ve geliştirecek çalışmalara yoğunlaşacağını ifade eden Ercan Öztürk; “Vezirhan’ın büyümesi için Kayalar Mahallesi çok önemli. İlk göreve başladığımda Kayalar Mahallesinden Vezirhan’a kadar olan yol boyu mevkini imara açacağız. Bu çok önemli. Yol boyunda yapılacak olan ev ve iş yerleri Vezirhan’ımıza katkı sağlayacaktır. Vezirhan’da konut eksik. 28 tane öğretmen var hepsi Bilecik’ten git gel yapıyor. Bizler yol boyuna belediye imkanlarıyla yapacağımız konutlarla halkımıza konut imkanı sağlayacağız. Böylece büyük bir sorunu da çözmüş olacağız. Bir evde 3 çocuk varsa, çocuklar evlendiği zaman oturacak ev bulamıyorlar. Bilecik’e geliyorlar. Vezirhan’ın büyümesi için bu alanı imara açıp konutları yapmamız lazım.” İfadelerini kullandı.

Her alanda halkın refahını yükseltecek projeler yapmayı hedeflediğini söyleyen Ercan Öztürk; “Kayalar Mahallesinde,  Yol Boyu Mevkiide sebze meyve hali yapacağız.Aynı şekilde yanında güzel bir çay bahçesi park yapacağız. Yazın güneşin altında çalışan çiftçimiz, malını satmaya getirdiğini de burada dinlenebilecek. Aynı zamanda sanayi dükkanlarını daha düzenli bir hal alması için daha modern bir sanayi sitesi hazırlayacağız. Böylece esnafımız iyi koşullarda işini icra edecek. Yaptığımız bu konseptin içerisinde çiftçiler ürünlerini perakende olarak da satabilecek.” Dedi.

Bu zamana kadar gelen her belediye başkanının Vezirhan Meydanıyla uğraştığını söyleyen Öztürk; “Bizim meydanla hiç bir işimiz olmayacak. İhtiyacımız kadar yatırım yapacağız. En büyük eksiklerimizden Kayalar Mahallesinde oluşturacağımız alanda tekstil atölyeleri oluşturacağız. Buralara firmaları devat edeceğiz. Bilecik’teki atölyeler bina altlarında iş yapamıyorlar bizim projelerimiz gibi imkan arıyorlar. Böylece Vezirhanlı kadınlarımız başta olmak üzere vatandaşlar burada iş imkanı bulacak.  TSO’da aktif olarak görev yapıyorum oradaki imkanlarımı da tüm Vezirhan için kullanacağım böylece hep beraber kalkınacağız.” Dedi.

Tüm projelerinde halkı odakladığını, ne yaparsa halk için yapacağını vurgulayan Öztürk; “Hiçbir uçuk projemiz yok her projemiz ihtiyaç olan ve yapılabilecek şeyler. En büyük eksiklerimizden biri de vatandaşlarımızın vakit geçirebileceği sosyal tesisimizin olmayışı. Gençler kahvehanelerde sürekli. Daha kaliteli ortamlar sağlayacağız onlara da. Vezirhan’da hala pazarımız cadde üzerine kuruluyor. Rahat bir alan değil. Bu sorunu da çözeceğiz ve Vezirhan’ımızı kapalı pazara kavuşturacağız. Kayalar mahallesine yapacağımız Vezirhan kadar olan yürüyüş yoluyla insanlar yürüyerek gelip gidebilecek. Yaptığımız tüm projeleri halkımıza sunacağız. Her ay yapacağımız halk buluşmalarıyla vatandaşlarımız taleplerini dinleyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Vezirhan çevre yoluna belediye tesisleri yapacağını söyleyen Ercan Öztürk; “Çevre yolunu değerlendirip yapacağımız tesislerle buradaki pastadan da pay alacağız. Usulüne uygun olarak gerçekleştireceğimiz bu projeyle hem gelir elde edip hem de istihdam sağlayacağız.” Diyerek diğer yandan, seçildiği taktirde yola çıktığı partisini hiç bir zaman bırakmayacağını ve yola CHP ile devam edeceğini vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam