“Hızlı Koşan Kızlar” Projesi

“Hızlı Koşan Kızlar” Projesi

Bilecik Edebalı Stadı'nda il merkezi ve ilçelerdeki ilk ve orta okullardan katılan 176 kız öğrenci, "Hızlı Koşan Kızlar Festivali" adı altında çeşitli müsabakalarda birbirleriyle yarıştı.

Projenin yaklaşık 2 yıldır devam ettiğini ve bin öğrenci arasından seçilen hızlı koşan kızların 2020 yılında yapılacak olan olimpiyatlara hazırlandığını aktaran projenin koordinatör antrenörü Sevcan Akıncı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Hızlı Koşan Kızlar" projesi  22 ay önce başlatıldı. Bu süreç içerisinde, bin tane çocuk seçildi ve bu bin çocuktan 250 tanesi sahada kaldı. Zaten projenin genel amaçlarından bir tanesi buydu. Özel amacımız ise bin çocuktan seçilen 250 tane hızlı koşan kız çocuğumuza, özel dosyalar açarak, 2020 olimpiyatlarına kadar çalışmalarını sağlamak" dedi.

Bilecik'te faaliyet gösteren özel bir seramik fabrikasının sponsorluğunu üstlendiği projede, her ay "Hızlı Koşan Kızlar Festivali" adı altında çalışmalar yapılacağını aktaran Akıncı, şunları kaydetti:

"Bilecik'te her ay, "Hızlı Koşan Kızlar Festivali" yaparak, sporcularımızı 2020 olimpiyatlarına hazırlayacağız. Hava şartlarını da göz önünde bulunduracağımız çalışmalarda, 176 tane hızlı koşan kız, 6 antrenörümüz eşliğinde bütün bir takım halinde çalışmalarını sürdürüyor. Spor Genel Müdürlüğümüzün de desteklediği bir projeye sahibiz. İlk müsabakaları Şubat ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonası olacak. Biz, hızlı koşan kızlarımızdan 40 tanesini, bu müsabakalara götürmeyi hedefliyoruz. Ancak kesinlikle herhangi bir ayrım yapmıyoruz. Çünkü tüm kızlarımız, hızlı koşuyor."

 

"Hedef, 2020 olimpiyatları"

 

Proje kapsamında Milli sporcular yetiştirerek uluslararası müsabakalarda derece almak istediklerini ve 2020 olimpiyatlarını da hedeflediklerini vurgulayan Akıncı, "Hedeflerimiz arasında en büyüğü, 2020 olimpiyatları diyoruz. Ancak başarının tesadüf olmadığını da söylemek istiyorum. Bilecik ili olarak böyle bir projenin kabul görmesiyle birlikte bu proje kapsamında tüm beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler, okul müdürleri  el ele verdi. Yani, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü camiası el ele vermiş durumda. Herkes bu projeyi istiyor ve gerçekten hep birlikte, 2020 olimpiyatlarını hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

100 metre koşuları, koordinasyon ve ısınma antrenmanları ve bayrak yarışının yapıldığı festivale katılan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk da projenin, atletizm sporunun üst seviyelere çekilmesinin yanı sıra ailelerine ve çevrelerine örnek sporcu olma adına yaşam boyu spor yapma alışkanlığını da kazandırdığını belirterek, hızlı koşan kızlara başarılar diledi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam