Hobisi inşaat sektörünün ilgisini çekti

Hobisi inşaat sektörünün ilgisini çekti

Meydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin yıllardır hobi olarak sürdürdüğü maket yapımını, kendisinin de öğrendiğini ve zamanla maket işlerinin hobiye dönüştürdüğünü bildirdi.

KOSGEB'in desteğiyle hayalini kurduğu maket üretim şirketini faaliyete geçirdiğini anlatan Meydan, şöyle konuştu:

"Kendi işimi kurup da bu şekilde ilerlemek hayaldi. KOSGEB'in bu konuda bana verdiği desteği unutmamak gerekir. Onun desteği olmasaydı bu işe hobi şeklinde devam ederdim. KOSGEB'in desteğiyle iki makine aldım. Onlardan sonra ilerleyen zamanlardaki kazançlarımla iki adet daha CNC tezgahı aldım. Türkiye çapında çeşitli illerden inşaat şirketlerine ait projeler için birebir maketten ev üretimi yapıyorum. Profesyonel şekilde ilerlemeye başladık. Türkiye çapında tüm illerde yer almaya çalışıyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 30 maket yaptık."

Meydan, genelde inşaat sektöründeki projelerin maketlerini yaptıklarını ifade ederek, "Müşterilerin mimar ve mühendisleriyle anlaşmalı bir şekilde, onların gönderdiği ölçekler üzerinde maketlerimizi yapıyoruz. Türkiye'nin çoğu illerine maket gönderdik. Irak'ta yapılacak bir gökdelenin maketini hazırladım. Türkiye'ye hizmet sunmayı düşünüyoruz" diye konuştu. 

Meydan, ev hanımlarının imkanları oldukça girişimcilikte bulunması gerektiğini de sözlerine ekledi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam