• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İL BAŞKANINDAN BAŞKAN DUYMUŞ’A AĞIR SÖZLER

İL BAŞKANINDAN BAŞKAN DUYMUŞ’A AĞIR SÖZLER

Duymuş için CHP geleneğinden gelen biri olmadığı için kendileri adına bir teselli olduğunu belirten Yaşar, bir hesap verilmesi gerekiyorsa Duymuş’un Vezirhan halkına hesap vermesi gerektiğini belirtti.

“RESMİYETTE NETLEŞEN BİR OLAY DEĞİL”

Yaşar şöyle konuştu:

“Bu olay resmiyette netleşmemiş bir olay. İlgili belediye başkanının bize herhangi bir istifası yoktur. Onunla ilgili yorum yapamayacağım. Eğer öyle bir şey olduysa şu anda sadece ve sadece onun siyasi tercihidir demekle yetineceğim.

“BU OLAYA EN ÇOK VEZİRHAN HALKI ÜZÜLECEK”

Bu olay mutlaka bizleri yaralar ve üzer. Ama burada asıl üzüleceklerin Vezirhan halkı olacağını düşünüyorum. Çünkü gecesini gündüzüne katarak ırada bir mevzi kazanma uğruna yerel yönetimi alma uğruna ne kadar fedakarane çalışmalar yapıldığına ben bizzat kendim tanık oldum. Bundan en çok onlar etkileneceklerdir. İlgili belediye başkanı eğer hesap vermesi gerekiyorsa hesabı bizden çok Vezirhan halkına vermesi gerekiyor diye düşünüyorum.

“YANLIŞ YAPTIĞIMIZI HEPİMİZ GÖRDÜK”

Siyasette bunlar olan şeyler. Beni bir tek teselli eden olay; Cumhuriyet Halk Parti’nin okulundan yetişmemiş, Cumhuriyet Halk Parti’nin tozunu yutmamış insanların bu görevlerde onurlandırılmaları ne kadar yanlış olduğunu hepimiz bir kez daha gördük. Çünkü eğer bu kültürde yetişmiş bir arkadaşımız böyle bir şey yapsaydı beni ve partililerimi daha fazla yaralayacağına inanıyorum. Ama bu zaten bizim kültürümüzde değil. Seçildiğinden bugüne kadar zaten kamuoyunu “AKP’ye mi geçiyor” şeklinde haberlerle meşgul edişi bu zamana kadar süren bir hareketti. En sonunda ise dün akşam Ak Parti’ye geçtiği duyumunu aldık. Bize intikal etmiş net bir bilgi olmadığı için de daha fazla açıklama yapmak istemiyorum. Olay netleştiği zaman örgütümüzle, ilçe başkanlarımızla, milletvekillerimize bir basın açıklaması yapacağız konuyla ilgili.”

YAŞAR TÜZÜN;"BU SONUCA GÖRE PARTİ OLARAK TAVRIMIZ BELİRLEYECEĞİZ"

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Güne üzücü bir haberle başladık. Sayın Başkanımız gerekeni söyledi. Cumhuriyet Halk partisi Merkez ilçe Başkanlığına intikal etmiş bir istifa söz konusu değil. Gerekli görüşmeler yapılıyor, sonucuna bakacağız ve bu sonuca göre parti olarak tavrımız belirleyeceğiz”

İL BAŞKANI ÖĞRETMENİ, MİLLETVEKİLİ OKUL ARKADAŞI

Diğer yandan CHP İl Başkanı Metin Yaşar 1980'li yıllarda Mehmet Duymuş'un Ticaret Meslek Lisesi'nden Öğretmeni, CHP Milletvekili Yaşar Tüzün ile yine aynı okuldan, aynı yıllarda arkadaş oldukları biliniyor.

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam