• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İl Emniyet Müdürü Özüdoğru, Muhtarları Ziyaret Etti

İl Emniyet Müdürü Özüdoğru, Muhtarları Ziyaret Etti

Mahalle ve köy muhtarlarının katıldığı ziyaret sırasında muhtarlar Müdür Özüdoğru’ya ziyaretten dolayı teşekkür ederek duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Muhtarların Bilecik’teki çeşitli sorunları konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyarette Müdür Özüdoğru, kendisine aktarılan problemlere çözüm üretebilmek için çalışacaklarını ifade etti.

Ağırlıklı olarak trafik konusunun görüşüldüğü ziyarette Müdür Özüdoğru, “Bizim kontrol yaptığımız bölgeler sıkıntılı yerler. Bizim yaptığımız uygulamaların %99’u istatistiklere dayanıyor. ‘En çok kaza nerede oluyor? En çok ihlal nerede oluyor? En çok sıkıntılar nerede yaşanıyor?’ biz tespitlerimize göre burada çalışma yapıyoruz.”

İstasyon Mahallesi’nde özellikle okula gidip gelirken öğrencilerin sıkıntılar çektiğini ifade eden muhtarlar, okullar açıldığı zaman orada trafik güvenliğini sağlayacak bir polis bulunması talebinde bulundular. Ölümlü kazaların meydana geldiği bölgeyle ilgili muhtarlar, “Artık çocuklar ölmesin.” dediler. Bölgede üst geçidinde olduğunu sözlerine eklediler.

Müdür Özüdoğru, “Alt geçitte olsa üst geçitte olsa bizim bu geçitleri kullanma alışkanlığımız yok. Çözüm oradaki insanlara karşıdan karşıya geçme kültürünü öğretmek. Karşıdan karşıya geçiş yerleri tespit etmek lazım. İstenilen yerden karşıdan karşıya geçilmemesi lazım. Yayalar için ayrılan bir bölüm olması lazım.

Araç kullanan kişi yaya geçidinde birine çarptığı zaman suçludur ama yaya geçidi yoksa bu sefer yayaya kusur verirler. Yayaların geçebileceği bir işaretlemenin yapılması lazım. Çok maliyetli olan bir şey değil. Bunun haricinde de vatandaşlarımızın oradan geçmesi lazım. Belki 50 m-100 m yolunu uzatacak ama yaya geçidinden geçmesi lazım. Yaya geçidinin olduğu yerde üst geçit olsa bile neticede yayalara ayrılmış bir bölümdür.

Halkın en çok geçtiği yerlerde yaya geçidi oluşturup halkımızın da bunu kullanmasını sağlarsak iyi olur. Her yere üst geçit yapamazsınız, her yere alt geçit yapamazsınız. Her yere bariyer yapamazsın.”

Ziyaret toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam