İL Genel Meclisi “TEMENNİ” ile bitti

İL Genel Meclisi “TEMENNİ” ile bitti

Ak Partililer Topu Taça Attılar

İl Genel Meclisi Mart ayı oturumları tartışmalı bitti. Gölpazarı’na getirilen açık cezaevi ve merkeze alınan eski Vali Halil İbrahim Akpınar’ın isminin Gölpark’a verilmesiyle ilgili kararlar meclisin son toplantısını gergin bitirdi. MHP Bozüyük İl Genel Meclisi üyesi Zeki Uyanık’ın sözlü verdiği önerge üzerine bir türlü karar veremeyen Ak Parti’li üyeler sonunda temenni kararı almayı uygun gördüler. Buna göre 30 Mart’tan sonra yeni oluşacak İl Genel Meclisi üyeleri, Halil İbrahim Akpınar isminin Gölpark’ta ki Kültür Turizm tanıtım amaçlı yapılan binaya isminin verilip verilmeyeceğini değerlendirecekleri belirtildi. Yerel seçimler öncesinde yapılan bu son meclis toplantısında tüm partilerin grup başkanları söz alarak birbirlerinden helallik istediler.

Toplantı sonunda gündem dışı söz alan CHP Gölpazarı İl Genel Meclisi üyesi Turgay Yılmaz bugüne kadar birçok konuda birlikte karar aldıklarını fakat son meclis toplantılarında bu birlikteliğin bozulduğunu söyleyerek Gölpazarı’na açık cezaevi yapılması amacıyla Adalet Bakanlığı’na tahsis edilen bu yerin yanlış bir karar olduğunu belirtti. Yılmaz, “Telefonuma beddua mesajları geliyor, iki gündür uyuyamıyorum vatandaşlar tepki gösteriyor. Bu konuda ısrarcı olan Gölpazarı Ak Parti Meclis üyesi Nuri Arslan’ın da söyleyecekleri vardır” diyerek topu Arslan’a attı. Bunun üzerine söz alan Gölpazarı Ak Parti İl Genel Meclisi üyesi Nuri Arslan kendisinin de Turgay Yılmaz’ın da Gölpazarı’nda yaşadığını fakat hiçbir Gölpazarlının kendisine bu konuda şikayetçi olmadığını belirtti.

Yılmaz ve Arslan’ın konuşmalarının hararetlenmesi üzerine Meclis Başkanı Hasan Hüseyin Çelik araya girerek “Arkadaşlar bu konu uzar gider, ben toplantıyı bitireyim siz kendi aranızda basına konuşun” diyerek tüm meclis üyelerine hakkını helal ettiğini ve kendilerinin de helal etmelerini istedi.

ERHAN TOKA – CANER ALKAN  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam