• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İL MÜDÜRÜ YILDIZ: “DEVLETİMİZ HİÇBİR ZAMAN VATANDAŞIMIZI MAĞDUR ETMEZ”

İL MÜDÜRÜ YILDIZ: “DEVLETİMİZ HİÇBİR ZAMAN VATANDAŞIMIZI MAĞDUR ETMEZ”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın başlattığı ‘Genç Çiftçi Hibe Programı’ kapsamında, Bilecik’te 135 çiftçi bu projeden yararlanmış, proje kapsamında 35’i bitkisel üretim olmak üzere 86 çiftçiye büyükbaş, 15 işletmeye ise küçükbaş hayvan dağıtımı yapılmıştı.

‘Genç Çiftçi Hibe Programı’ kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan çiftçilere İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce dağıtılan hibe hayvanlardan dördünün ölmesi ise kamuoyunda geniş yer bulmuştu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, daha önce bir parti dağıtım yapıldığını ancak ikinci ve son gelen partide bazı işletmelerde hayvanlar geldikten sonra ölümler gerçekleştiğini belirterek, “Biz geldiğinde veteriner kontrolünde hayvanları inceleyip teslim alıyoruz. Tabii yolda herhangi bir ayağında sıkıntı olabiliyor veya çarpmanın etkisiyle sıkıntısı olan hayvanlar varsa bunları da tesbit ettik.” dedi.

Dağıtımın ardından bir kısım hayvanlarda rahatsızlanma ve ölümler olduğunu söyleyen Yıldız, “Biz bunun hemen hem kendi veterinerlerimizle hemde Pendik Araştırma Enstitüsüne göndererek hastalığın teşhisi konusunda çalışma başlattık. Şuanda gerekli tedbirleri aldık, tedaviye başladık işletmelerimizde. Hayvan giriş-çıkışlarını yasakladık. Diğer taraftan İstanbul Pendik Araştırma Enstitüsünden sonuç bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Devletin hiçbir zaman vatandaşları mağdur etmediğini ve bu konuda çiftçilerin mağdur olmayacaklarının altını çizen Yıldız, “Hem bakanlığımız hem bizler gerekli girişimleri ve gerekli tedbirleri alıyoruz. Basında yer aldığı gibi bütün bunları öyle alenen yaptığımızı ifade etmek doğru değil.” dedi.

Yıldız, Büyük ve Küçükbaş hayvan dağıtımı yapılan vatandaşların, hayvanlara iyi şekilde bakmalarını, veterinerlerin önerdiği tedavi yöntemlerini uygulamalarını ve devletin hiçbir şekilde kendilerini mağdur durumda bırakmayacağını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam