• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İL MÜDÜRÜ YOLDAŞ; “ÜRETİM VARSA BİZDE VARIZ”

İL MÜDÜRÜ YOLDAŞ; “ÜRETİM VARSA BİZDE VARIZ”

​Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş Ramazan ayında çiftçileri ziyaret ederek üreticilerin sorunlarını ve sıkıntılarını yerinde dinledi. İstanbul’da çalıştıktan sonra emekli olup Kurtköy’e yerleşen İsmail ve Bahtiyar Kumlu ve Abdurrahman ve Sabire Koyun çifti şehir hayatının yoğunluğundan kaçarak köylerine dönen, hayatlarını atalarından kalan miras topraklarda huzur içinde sürdürüyorlar.

Bahçelerinde çeşitli meyve ve sebze yetiştiren çiftler: “Şehrin yoğun gürültü ve temposunu terk edip toprakla uğraşmak çok keyifli bir yaşam. Bahçede sebze ekiyorum, onlarla uğraşıyorum, doğayla baş başa kalıyorum. İstanbul’da gürültüden çok sıkıldık. Bağ ve bahçeyle uğraşmak, insanı çok rahatlatıyor. Herkese tavsiye ederim.” dedi.

Daha sonra Ulupınar Köyüne giden İl Müdürü Yoldaş burada genç çiftçilerle görüştü. Genç  üretici Yalçın Nar çileklerini maçlı sistemle yetiştirerek  yaygınlığın  kazanmasını için elinden geleni yaptığını ve  Bilecik’te yetiştirilen tüm ürünlerin diğer illerin market reyonlarında olması çok arzuladığı ifade etti.

İl  Müdürümüz Necmettin Yoldaş “Üreticilerimizin  yanlarında olduklarını gerekli desteklere her zaman vererek bir bütün olarak hareket edeceğiz, üretim varsa bizde varız.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam