• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İL MÜDÜRÜ YOLDAŞ’TAN NİŞANTAŞI KIZINA ZİYARET

İL MÜDÜRÜ YOLDAŞ’TAN NİŞANTAŞI KIZINA ZİYARET

İl Müdürü Necmettin YOLDAŞ İstanbul Nişantaşı’nda büyüyen, yıllarca Galata’da pastane işleten ve ardından İlimizin Vezirhan Beldesinin Zobran Köyüne yerleşen 39 yaşındaki Elif Sarıkaya yı ziyaret etti.

 5 yıl önce verdiği kararla küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine adım attığını ve bugün Bilecik’te 10 haneli bir köyde keçileriyle mutlu bir yaşam sürüyorum diyen SARIKAYA;

Bilecik’in Vezirhan beldesine bağlı Zobran köyünde muhtarlığın kendisine tahsis ettiği ilkokul binasına yerleştiğini söyledi

Burada tek başına kedi, köpek ve keçileriyle mutlu bir yaşam sürdüren Sarıkaya, “Hayatımda yakından gördüğüm ilk keçi kendi keçilerim oldu. Daha önce hiçbir alakam yok, ailede de hayvancılık yapan yok. Başlayacağım zaman bir kısım hayvan inceledim bana en yakın olabilecek nedir diye. Keçiye uygunmuşum, memnunum seçimimden.” dedi.

İl Müdürü YOLDAŞ burada ekolojik köy kurulabileceğini ve böylece kırsal turizme katkıda bulunulabileceğini dile getirdi, Köyden kente göçün önüne geçmek istediklerine işaret eden İl Müdürü YOLDAŞ, aksine Kentten Köye Dönüşün sağlamamasının gerektiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam