İNCE:“BOZÜYÜK’Ü İZMİR GİBİ YAPACAĞIZ”

İNCE:“BOZÜYÜK’Ü İZMİR GİBİ YAPACAĞIZ”

YAŞAR TÜZÜN: “BOZÜYÜK’TE BU SEFER DE CHP DİYORUZ”

İnce’den önce konuşan  CHP Bilecik Milletvekili Adayı Yaşar Tüzün, ise Ankara’da yaşanan terör olayına değindi. “Bu toplantı bir açılış toplantısı olduğu gibi aynı zamanda bir terörü lanetleme toplantısıdır” diyen Tüzün şöyle konuştu:

“Bugün sabah gerçekten ülkemizi ve milletimizi yasa boğan talihsiz bir günde karşı karşıyayız, ülke olarak yastayız. Yüreğimiz kan ağlıyor. Aslında bugün bu toplantı her ne kadar açılış toplantısı olsa da bir terörü lanetleme toplantısıdır. Buradan birkez daha terörü lanetliyoruz. Bozüyük olarak, millet olarak lanetliyoruz, Türkiye olarak lanetliyoruz. Sizler 7 Haziran’da üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirdiniz, sandığa gittiniz, emek verdiniz. Köyden kasabaya geldiniz, kasabadan köye gittiniz, kuyrukta beklediniz, saatlerde kuyrukta bekleyip demokrasi gereği oyunuzu kullanıp Bilecik’ten parlamentoya iki tane milletvekili gönderdiniz. Emeğiniz var, hakkınız var. Bozüyük olarak kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Çünkü sizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi Cumhuriyet Halk Partisini 1. Parti yaptınız. Bozüyük’ümüzde 50 bine yakın vatandaşımız sandığa gitti. Diğer il geneline baktığımız zaman 130 bin vatandaşımız sandığa gitti ve Türkiye genelinde 40 milyona yakın vatandaşımız sandığa gitti. Türkiye’yi 13 yıldır tek başına yöneten siyasi iktidara artık Türkiye’yi tek başına yönetemezsin, bir koalisyon ortaklığı söz konusu olacaktır. Birlik, beraberlik ve uzlaşma içerisinde bir konsensüs gerçekleştirin dedi. Ama bunu iyi niyetle okumayan siyasi iktidar ve kaçak sarayda oturan zat hiçbir şekilde kabul etmedi. Şimdi sizlerin emeğinin, sizlerin bu katkısının hesabının sorulacağı gün 1 Kasım günü. İnanıyorum ki 1 Kasım’da Bozüyüklü hemşehrilerim, çok değerli yurttaşlarım sandığa gidecek, nasıl 7 Haziran’da Cumhuriyet Halk Partisini birinci parti yaptıysa bu kez oylarını ikiye katlayarak 2-0 yapacağına ben yürekten inanıyorum. Bozüyük’ümüze inanıyoruz, güveniyoruz ve 1 Kasım’da sandığa gidip bu iktidarın mensubu olmak istemeyen zihniyetten fazlasıyla hesap soracaktı ve Bilecik’te iki milletvekilinin adı Yaşar Tüzün ve Hüseyin Elmas olacaktır. Biz Bilecik olarak sloganımızı “bu sefer CHP” diye oluşturduk ama Bozüyük’te diyoruz ki “bu sefer de CHP” diyoruz.

İnce ise konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

“Bu memleketin başını belaya soktular”

“Sevgili Bozüyüklüler, bugün söz verdiğim için buraya geldim, yoksa siyasi bir konuşma yapmak ülkenin başkentinde bombalar patlarken 47 vatandaşımız yaşamını yitirmişken burada amacım iktidarı yıpratmak, onu zora sokmak falan değil. Ama kimse kusura bakmasın bu memleketi ne hale getirdiklerini herkes görsün.

2002 yılında krizi aşmış, terörü yenmiş, terör örgütü liderini yargılamış, hapse tıkmış bir Türkiye vardı. Türkiye Cumhuriyeti Devletine yalvaran bir PKK Başkanı vardı, elinizdeyim ne istiyorsanız yapayım diyordu. Bugün ise hükümetle ortaklık kuran, hükümete talimatlar veren bir PKK lideri var. Türkiye’de 2002 yılındaki şehit sayımıza bakın, bugün artık bir, iki bunları saymıyoruz on, on beş, elli gibi büyük sayılardan bahsediyoruz hep. Türkiye’nin geldiği duruma bakın. Bu memleketin başını nasıl belaya soktular. Memleketi ne hale getirdiler bunu hep birlikte görüyoruz.

“Bakanın 700 bin TL’lik saatini değil, işçinin 150 TL’lik telefonunu görüyorlar”

Allah aşkına, kendi bakanının kolundaki 700 bin liralık saati görmeyip işçinin elindeki 150 liralık telefonu gören adamdan başbakan olur mu? Bu nasıl bir utanmazlıktır? Utanmıyor da, telefona bak diyor, taşeronda ama elinde telefon var diyor. Sen işçinin elindeki 150 liralık telefona bakacağına bakanın kolundaki 700 bin liralık saate bak, Cumhurbaşkanının oğlunun elindeki pusete bak, çocuk arabasına bak kaç para sen önce ona bak. Bunlar yüzsüz adamlar, bunlar hem kötü insan hem de yüzsüz insanlar.

“Bismillah’tan şarkı yaptılar”

Geçtiğimiz günlerde bir milletvekili arkadaşımız yüksek seçim kuruluna müracaat etti.  Akp, bu seçin şarkısını kullanamaz dedi. “Haydi Bismillah” Bismillah bütün Müslümanların günde onlarca kez söylediği bir dini kelime. Akpli, Chpli, Mhpli hepimiz söyleriz öyle değil mi? Her işe başlarken dediğimiz anahtardır. Arkadaşımız müracaat etti yüksek seçim kuruluna, yüksek seçim kurulu evet bu bir dini ibaredir bunu kullanamazsın seçim meydanlarında dedi.  Bu sefer meydanlara çıktılar ve aynen şöyle dediler; “CHP Bismillah’ı yasaklattı” dediler. Bunlar böyle yüzsüz ve böyle yalancı. Ama bak söylüyorum Chp’nin itirazı bismillaha değil, utanmaz adamlar bismillahtan şarkı yaptınız itirazımız ona.

Bunlar geçtiğimiz günlerde Kuran-ı Kerim’den de pasta yapmışlardı hatırlarsanız. Tekeli yediler, Tüpraş’ı yediler, arazileri yediler, fabrikaları yediler, Seka’yı yediler, limanları yediler, memleketin bütün arazilerini yediler, sonra Kuran-ı Kerim’den pasta yaptılar acıkınca onu da yediler. Bunların ne insanlığı insanlık, ne Müslümanlığı Müslümanlık.

“Ben yoksam 70 milyon, 80 milyon yansın diyor”

O kaçak sarayda oturanın bir tane derdi var o da kendisi.  Ben yoksam 70 milyon, 80 milyon yansın diyor. Türkiye kan gölüne dönmüş, dolar üç lirayı geçmiş, başkentin ortasında bombalar patlıyor umurunda değil. Günler öncesinden buraya kimin katılacağı belli, nerede ne yapılacağı belli, nasıl oluyor da bunları bu ülkenin Mit’i, Emniyeti, Jandarması nasıl çözemiyor bunu.

“Yalova valisi vekil adayından çok çalışıyor”

İki öğrencinin peşine takılıyor bu devlet protesto etmiş mi etmemiş mi diye yurda yazı asıyorlar Yalova’da. Yahu utanmıyor musunuz dedim bunca hırsızlık var bunca terör olayı var, bunca tecavüz var, bunca şehitlerimiz var, bombalar patlıyor koca Türkiye Cumhuriyeti Devleti iki öğrencinin peşine mi düştünüz. Valisi vali değil, kaymakamı kaymakam değil. Yalova’da bir vali var tam bir şaklaban. Akp il başkanı. Milletvekili adayından fazla çalışıyor. Gitmiş milletvekili adayı ile birlikte öğrencilere tablet dağıtıyor. Yalova’da 40 bin öğrenci var, 300 tane tablet dağıtıyorsun.  Her seçim öncesi 300 tane dağıtıyorlar ama dağıtsan ne olacak? Seni yine yeneceğim Yalova’da.

“İnanmış 10 aslan 100 koyundan her zaman evladır”

İnanmış 10 aslan 100 koyundan her zaman evladır,  inanacaksın. Bilecik’te bir inanmış kardeşim daha var Yaşar Tüzün.  Benim partideki en eski arkadaşımdır. Beraber ilçe başkanlığından, il başkanlığından geliyoruz. O araya bir belediye Başkanlığı sıkıştırdı ama bir dönemde taklaya geldi boşta kaldı. Dolayısıyla ben onun önüne geçtim. Ama siyasetçilere arada mola vermek iyi geliyor galiba, Yaşar bu dönem ilk dönemki kadar çalışıyor. Demek ki arada böyle dinlendireceksin. Benimde dinlenme zamanım geldi galiba 5 dönem oldu. Şimdi ne yapacağız? Yaşar değil iki kişi birden gelsinler.

“Yalova halkı bunlara prim vermedi”

Bir kent nasıl dönüşür biliyor musunuz? 1999’da il başkanıyım Yalova’da, sıfır belediye meclis, sıfır il genel meclis üyemiz var hiçbir şey yok.  Bugün Yalova’da 57 Belediye Meclis üyemiz var.  5 il genel meclis üyemiz var, 5 belediye başkanımız var, il belediyesi bizde, 42 yıl sonra Çınarcık bizde ve milletvekilimiz var. Yalova genel seçimlerini iptal ettiler, bütün devlet oraya aktı. İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya ne kadar büyük şehir belediyesi varsa aklınıza kim gelirse. Caddenin birine giriyorsunuz sağlık bakanı doktor tayini yapıyor, öbür caddede iç işleri bakanı polis tayin ediyor, her taraf bakan. Ne oldu biliyor musunuz? Yalova halkı bunlara prim vermedi, bir daha yendik kulaklarını yere değdirdik bu sefer.

“Bozüyük’ü İzmir gibi yapabiliriz”

Ben bu bölgeyi iyi bilirim. Sürekli gelip geçtiğim bir yer Bozüyük. Burada ben bu potansiyeli görüyorum. Bozüyük’ü İzmir gibi yapabiliriz bundan hiçbir kuşkum yok. Bozüyüklüler, memleketin durumu ortada. Bu haramzadeler bu ülkeyi ne hale getirdiler görüyorsunuz. Hırsızlık bunlarda, yolsuzluk bunlarda, adam kayırma bunlarda, kavga bunlarda, 13 yıldır kavga ediyorlar. Herkesle kavga ettiler, üniversitelerle, silahlı kuvvetlerle, muhalefet partileriyle, çiftçiyle, işçiyle, memurla, herkese yüksek perdeden konuştu.  Bir tek yerde kısık sesle konuştu, “oğlum sıfırla” derken sesi az çıkıyordu.

“Ak Parti’ye oy verenler kaçacaklar”

Muharrem İnce ne söylemişti dersiniz. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde bazılarının torunları, çocukları babamda Akp’ye oy vermişti diyemeyecek., utanacaklar. Onlar bu ülkeden kaçacaklar. Değerli Bozüyüklüler, sevgili hemşerilerim gelin memleketi düzlüğe çıkaralım bu böyle gitmez. Bu böyle gitmemeli, bu millet bu ülkenin kaderine el koymalı, bu parti bu ülkeyi yönetemez, yönetmemeli bunları göndermeliyiz. Her yer seçim bölgesi olarak düşünülmelidir.  Yalova milletvekili Bozüyük’ten sorumludur. Sizler Yalova’daki akrabalarınız ikna etmekle sorumlusunuz. Ne diyordu Atatürk kurtuluş savaşında “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır” o satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla sulanmadıkça terk olunamaz diyordu. Sizin gözünüzden onu anlıyorum. Bozüyük’ü İzmir gibi yapacağız, benimde elimden ne katkı gelirse, sürekli gelmeye çalışıyorum buraya. Ama siz bana söz vereceksiniz Bozüyük’ü İzmir’, Trakya’ya benzeteceğiz. Benden de size söz sürekli geleceğim Bozüyük’e hepinize teşekkür ediyorum. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. tarafsız – umarımm bu sefer oyum size chp yee akp vvaatlerii biraz inandırıcı degil cünkü 13 yıllık iktisarında demezlermii asgari ücrete bu kadar zam daha 1 milyar olmadı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam