İnhisar CHP Adayı Osman Erol’dan Gazetemize Ziyaret

İnhisar CHP Adayı Osman Erol’dan Gazetemize Ziyaret

“İnhisar’da en büyük sorunlar sulama ve içme suyu”

İnhisar CHP Belediye Başkan Adayı Osman Erol ve İlçe Başkanı İsmail Ayan gazetemizi ziyaret etti. “Birlik, bütünlük, beraberlik içinde küçük yerlerin doğal yaşantısına özgü eş, dost, akraba, arkadaş duygusunu ön planda tutarak herkese tarafsızca hizmet edeceklerini ve kucaklayacaklarını bununda genel prensipleri olduğunu vurgulayan Başkan Adayı Osman Erol ve İlçe Başkanı İsmail Ayan “Proje saymak çok kolay. İnhisar’ın sorunlarını, neler yapılacağını çok iyi biliyoruz ancak Belediye’nin bütçesini ve Türkiye’nin genel siyasi havasını görmeden de bir şeyler söyleyerek hiç kimsenin kafasını karıştırmak istemiyoruz.” dediler.

En büyük sorunlarının sulama ve içme suyu olduğunu, insan sağlığının çok önemli olduğunu, insanlarını sevdiklerini ve böylesi hayati tehlike taşıyan içme suyunu daha güvenerek içilir hale getirmenin birinci işleri olacağını belirten başkan adayı Erol sözlerine şöyle devam etti:

“Ben İnhisar doğumluyum. Orta öğretimimi İnhisar’da, lise hayatımı Eskişehir Sanat okulunda tamamladım. Askerden sonra 1. Hava İkmal bakımında 30 yıl çalıştım, emekli oldum ondan sonra İnhisar’a döndüm. 8 ayı İnhisar’da 4 ayı Eskişehir’de olmak üzere emeklik hayatımı öyle geçiriyorum.

İnhisar’ın bütün sorunlarını biliyorum. En büyük sorun su, sulama suyu ve iş imkanı olmayışından gençlerimizin İnhisar’ı terk etmesi. İnhisar’da genç nüfusu kalmadı. Genel yaş ortalaması 50’nin üzerinde. Sorunlardan bir tanesi de işsizlik. Tarımda iyice fiyatların dibe vurması, insanların ürettiklerini gerçek değerinden satamaması, İnhisar’ın en büyük sorunları bunlar. İnhisar’da en büyük sorun sulama sorunu, bunu çözmek için elimizden geleni yapacağız. Şu anda İnhisar’da güneş enerjisi yapılıyor ve Belediyede güneş enerjisi yaptık diye iftihar ediyor. Bu güneş enerjisinin İnhisarlıya faydası olmadıktan sonra benim için anlamı yok. Bu sorunlara çözüm bulmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. İnhisar halkının teveccühüne ve oylarına talibiz, hizmet vermek için görev almak, görevlendirilmek istiyoruz.”

Yönetim listelerinde İl Genel Meclisi Üyesi adaylarının, Ahmet Eşik (1. Sıra Adayı), Selim Emir (2. Sıra Adayı)  ve Belediye Meclis Üyelerinin Ali Şahan, Ramazan Karaağaç, Osman Açıkalın, Ahmet Kara, Hasan Tiryaki,  İbrahim Uygun(kontenjan) olduğunu belirttiler. CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam