İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, ilgili kamu kurumları ve diğer meslek odalarının katılımları ile inşaat sektörünün beklenti ve taleplerinin görüşüldüğü istişare toplantısı Konak Kafe ve Restaurant’ta düzenlendi.

Toplantıya Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Budak, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Çelebi, İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Erol Bandırmalıoğlu, Bilecik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Ahmet Kızılkan, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri Ercan Öztürk, Abdulselam Ağdağ, Bahattin Üstün ve Yüksel Gökçedağ, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası İnşaat Meslek Komitesi Üyeleri İsmail Ercan Buzcu ve Bahattin Baran, Bilecik TSO Genel Sekreteri Özgür Erdem, Bilecik Mimarlar Odası Temsilcisi Ufuk Aykaç, Bilecik Makine Mühendisleri Odası Temsilcisi Mehmet Akdoğan, Harita Mühendisleri Odası Temsilcisi Gönül Karaoğlu, Bilecik Müteahhitler Derneği Başkanı Mehmet Yağız ve Bilecik Müteahhitler Derneği Üyeleri Sadık Erol ve Hanifi Çelik katıldı.
Toplantıda İnşaat Sektöründe faaliyet gösteren firmaların talep ve beklentileri, ilgili kamu kurumlarının yetkililerine aktarıldı. Toplantıda ele alınan konuların başında Bilecik’te uygulanan imar planları ve çevre planları yer aldı. İnşaat sektörünün hafriyat atıklarının dökülmesi ile ilgili beklentileri ilgili kurumlara iletilerek çözüm bulunması noktasında destekleri talep edildi. Toplantıda görüşülen diğer konular ise şantiye şefliği mevzuatı ve imar barışı uygulamaları oldu. İmar barışı düzenlemesi ile ilgili olarak Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasında sektör temsilcilerine, Bilecik Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından bilgilendirme semineri düzenlenmesi hususunda görüş birliğine varıldı ve seminerin önümüzdeki günlerde düzenlenmesi kararlaştırıldı. İlimize değer katacak bir proje olan ve Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleri ile Kösedere mevkiinde yapılması planlanan Gölet Projesi hakkında katılımcılara bilgiler verilerek destekleri talep edildi.
Toplantının ilerleyen bölümlerinde Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Bilecik Belediye Başkanlığına iletilmiş olan talep dosyasında yer alan konularda Bilecik Belediye Başkanlığının yürüttüğü çalışmalar hakkında Bilecik Belediyesi İmar Müdürü Ahmet Kızılkan tarafından katılımcılara bilgi verildi.
Katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılanan toplantı sonunda kentin önemli dinamikleri olan sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları arasındaki iletişimi ve işbirliğini artırmaya yönelik bu tarz ortak istişare toplantılarının devam etmesi yönünde fikir birliğine varıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam