İNSANLAR TÜRKÜM DEMEYE ÇEKİNİR OLDU

İNSANLAR TÜRKÜM DEMEYE ÇEKİNİR OLDU

 

 

HASAN GÜNER

MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker açıklamasında şunları aktardı:

"Bu sıralar Türkiye’nin gündeminde Apo meselesi var. Hiç kimse barış istemiyoruz demez. Barış, Türkiye ve dünya için gerekli. 30 yıldır devam eden bir savaş var. Ama bu savaşı bitirecek olan bu mudur? Süreçle ve uğrunda neler verildiği ile ilgili hiç kimsenin bilgisi yok. Diyorlar ki silahları teslim edecekler. Tamam güzel de ne ödünler verildi acaba?

Türkiye nereye gidiyor. Şu son zamanlar öyle şeyler pohpohlanıyor ki insanlar Türkiye’de Türk’üm demeye çekinir oldu. İnsanların köküne kimsenin bir şey dediği yok. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin belli bir anayasası, başkenti, bayrağı ve marşı var. Bunlardan mı ödün verilecek.

İleriki günlerde neler olacak. Süreç bir işlesin diyorlar. İşlesin ama ben bunun iyi olacağı kanaatinde değilim. Çünkü Türkiye'de bu iş için her gün yeni ödünler veriliyor. Türkiye’deki mozaiği bozarak Güney Doğu’da ayrı bir devlet mi kurmak istiyorlar?

Her ulusun milliyetçiliği vardır. Milliyeti olmayan bir devlet olmaz ki. Bundan niye bu kadar gocunuyorlar ben anlamakta zorluk çekiyorum. Ama ben bu gidişatın sonunu iyi görmüyorum. Temennimiz biz haksız çıkarız. Bu savaş durur."

 

Bozüyük Eski Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu’nun tutuklanması konusunda görüş bildiren Şeker şu ifadeleri kullandı:

“Üzüntülü bir durum ama hakkında ağır ithamlar var. Allah kurtarsın diyorum. Başka söyleyecek bir şey yok."

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam