“İPEK YOLU KREŞ” MİNİKLERİNDEN VALİ NAYİR’E SÜRPRİZ

“İPEK YOLU KREŞ” MİNİKLERİNDEN VALİ NAYİR’E SÜRPRİZ

Bilecik Özel İpek Yolu Kreş ve Gündüz Bakım Evi Kurucu Müdürü Gamze Şanlı Ergün ve eşi Muhammet Ergün, kreş  öğretmenleri Tuğba Demir ve Özlem Ceyhan ile birlikte Vali Nayir’i ziyaret eden minikler, Vali Nayir’e özel hazırladıkları sorularla da eğlenceli anlar yaşattı.

“BU MAKAMDA BU KADAR ÇOCUK GÖRMEK BİZİ ÇOK SEVİNDİRDİ”

Miniklerle yakından ilgilenen Vali Nayir, “Bu makamda ilk defa bu kadar çok çocuk görmek bize mutluluk verdi.” İfadelerinde bulundu.

VALİ NAYİR’İN BİLİNMEYEN ÖZELLİĞİ NE?

Vali Nayir daha sonra çocukların kendisine özel hazırladığı soruları yanıtladı. Özellikle  Vali Nayir’in “Hiç kimsenin bilmediği bir özelliğiniz var mı? Varsa nedir?” sorusuna verdiği “Hiç kimsenin değil ama buradakilerin bilmediği bir özelliğimi söyleyeyim; lise yıllarımda saat tamirciliği yaptım. Herhangi bir saat bozulursa onu tamir edebilirim.”cevabı dikkat çekti.

MİNİKLERDEN SÜRPRİZ SORULAR, VALİ NAYİR’DEN SAMİMİ CEVAPLAR

Çocukların diğer sürpriz soruları ve Vali Nayir’in samimi cevapları ise şu şekilde oldu.

En yakın arkadaşınız yanlış bir davranışta bulunsa polisi arar mısınız?

Önce ikaz etmeliyiz eğer polisi ilgilendiren bir durum varsa o zaman aramalıyız.

Bilecik’in geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilecik’in kendisini daha iyi tanıtması gerektiğini düşünüyoruz. Çevremizi koruyarak sanayimizin gelişmesini istiyoruz. Bilecik’teki eğitimimizin daha iyi olmasını istiyoruz. Sağlık tesislerimizin daha iyi olmasını istiyoruz. Çocuklarımızın daha çok parkı olmasını istiyoruz.

Vali olmasaydınız hangi mesleği seçerdiniz?

Vali olmasaydım öğretmen olmayı tercih ederdim. Sizin gibi çocuklara daha yakın olmak için.

Çocukken yaptığınız en büyük yaramazlık nedir?

Döküntülerimi çok toplamıyordum.

Hiç kimsenin bilmediği bir özelliğiniz var mı? Varsa nedir?

Hiç kimsenin değil ama buradakilerin bilmediği bir özelliğimi söyleyeyim; lise yıllarımda saat tamirciliği yaptım. Herhangi bir saat bozulursa onu tamir edebilirim.

Sizi en çok ne kızdırır?

Bir vali olarak birisi işini yapmazsa kızarım. Güzel şeyler hepimizi sevindirir, kötü şeyler hepimizi kızdırır.

En büyük hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeler nelerdir?

En büyük hayalimiz daha huzurlu bir ülke istiyoruz. Karışıklıkların olmadığı bir ülke istiyoruz. Gerçekleştirmek istediğimiz de bir sürü projemiz var, hem ilimizle ilgili hem de ailemizle ilgili.

Şimdiye kadar görev yaptığınız iller arasında en mutlu olduğunuz yer neresi? Buradan sonra nereye gitmek istesiniz?

Ben görev yaptığım her yerde mutluydum, çünkü görev yaptığım her yerde sizin gibi güzel çocuklar vardı. Bilecik’te de çok mutluyum. Bundan sonra nereye gidersiniz kısmına ben cevap veremiyorum. Devlet bize nerede ihtiyaç duyarsa oraya gideceğiz inşallah.”

İPEK YOLU KREŞ MİNİKLERİ HEM EĞİTİYOR HEM EĞLENDİRİYOR

Kısa süreli geçen soru-cevaptan sonra Vali Nayir Gamze Şanlı Ergün ve Muhammet Ergün’den kreş hakkında bilgiler aldı. 0-6 yaş arası miniklere okul öncesi eğitimi verdiklerini belirten Gamze Ergün, “Eğitimlerimizde Milli Eğitim’in müfredatını uyguluyoruz . Bunun yanında ek olarak İngilizce derslerimiz de var. 5-6 yaş grubundaki öğrencilerimiz  haftada 10 saat İngilizce dersleri alıyor. Haftada 1 saat de jimnastik eğitimlerimiz var.

Bunların yanında 2 saat boyunca halk oyunu eğitimimiz de bulunmakta. Sabah saat 8’den akşam 5’e kadar öğrencilerimizin yemek yeme saatlerinden eğitimlerine kadar her anında yanında oluyoruz”

 “ÖNCELİĞİMİZ ÇOCUKLARIN SAĞLIK VE HUZURU”

Eğitimde öncelikle çocukların huzurlu olmasını öncelik aldıklarını belirten Muhammet Ergün ise “Hemşiremiz sabah 8’den akşam 5’e kadar bizimle duruyor. Haftanın bir günü psikolojik danışmanımız okulumuza geliyor. Ayda bir defa da doktorumuz geliyor. Çocuklarımızın sağlık ve mutluluğu için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerinde bulundu.

MİNİKLERDEN VALİ NAYİR’E TÜRK BAYRAĞI HEDİYESİ

Son olarak ise minikler kendi süslemeleriyle yaptıkları Türk Bayrağı tablosunu Vali Nayir’e takdim etti. Tek tek bütün çocuklara teşekkür eden Vali Nayir de hediyeler vererek minikleri uğurladı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam