• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İPEKBÖCEKLERİ İLK MEYVESİNİ VERDİ

İPEKBÖCEKLERİ İLK MEYVESİNİ VERDİ

Kozalar ipek olma aşamasında

Tarihi Günüören Köyü’nde Osmaneli Belediyesi’nin katkılarıyla geliştirilme aşaması devam eden İpekböceği yetiştiriciliği ilk kozalarını verdi.

Belediye Bakanı Münür Şahin’in girişimleri neticesinde Osmaneli’nin tarihi Günüören Köyü’nde turizmi geliştirmek amacıyla başlatılan ipekböceği yetiştiriciliği meyvesini verirken, ilk koza üretimi yapılması heyecanı yaşandı.

Geçtiğimiz aylarda köye ziyaret gerçekleştiren Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Günüören’de bulunan Osmanlı Devleti’nden kalma tarihi konakların restorasyonuna bu yıl içerinde başlanacağını belirtmiş ve ardından köyde ipekböceği yetişçiciğinin geliştirilmesi noktasında Osmaneli Belediyesi öncülüğünde çalışmaların başlatılacağını aktarmıştı.

Aradan geçen sür zarfında birkaç ailenin ürettiği ipekböcekleri kozaya dönüşürken, kozalar ipek olma aşamasına geldi.

“Köyümüz İpekböcekçiliğinin merkezi haline gelecek”

Günüören köyü Muhtarı Nejdet Bulgurcu, “Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şashin’e gösterdiği özveri için teşekkür ederken, “İpekböceklerimiz ilk meyvelerini verdi ve böcek kozaya dönüştü . Köyümüzde bu yıl başlatılacak olan tarihi konakların restorasyonu sonrası İpekböceği üretimimiz daha da artacak ve Günüören Köyümüz İpekböcekçiliğinin eskiden olduğu gibi yine merkezi konumu haline gelecek.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam