İYİ PARTİ VE CHP İTTİFAKINDA İMZALAR ATILDI

İYİ PARTİ VE CHP İTTİFAKINDA İMZALAR ATILDI

31 Mart Yerel Seçimlerinde Bilecik’te tek bir listeyle seçime girecek olan CHP ve İYİ Parti ittifakında protokol imzalandı.

Düzenlenen etkinlikle imzaların atıldığı programa; Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanı Adayı Semih Şahin, İYİ Parti Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, CHP İl Başkanı Metin Yaşar, CHP Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Gürses, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Cem Çevik, CHP İl Genel Meclisi üyesi Hikmet Turhan, İYİ Parti İl Genel Meclis üyesi Mehmet Yılmaz ve partililer katıldı.
İYİ Parti ve CHP İl Başkanları tarafından imzalanan protokolo göre Bilecik Merkez, Bozüyük, Gölpazarı, Yenipazar, İnhisar, Vezirhan, Bayırköy ve Dodurga’da CHP’nin adayı desteklenirken Söğüt, Pazaryeri ve Osmaneli’nde İYİ Parti’nin adayı seçimlere girecek.

Diğer yandan CHP’nin, Merkez İlçe İl Genel Meclisi Üyeliği 2. Sıra Adayı ve Bozüyük İl Genel Meclisi Üyeli 2. Sıra adayı İYİ Parti’de olacak ve CHP’nin listesinden seçime girecek.
Buna göre İYİ Parti Bilecik Merkez ve Bozüyük’te İl Genel Meclisinde seçime girmeyecek.

“11 BELEDİYENİN 11İNİ DE 31 MART AKŞAMI GÜÇ BİRLİĞİNİN BELEDİYESİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Gürses; “Bugün Türkiye genelinde 31 mart mahalli idareler seçimlerine yönelik olarak cumhuriyet halk partisi ve iyi partisi arasında yürütülen güç birliği çalışmalarının olumlu neticelenmesi üzerine bugün bir aradayız. Bilecik’te de güç birliği yapmak konusunda bir anlaşmaya varılmıştır. İnşallah 31 mart yerel seçimlerine bu güç birliğiyle beraber girecek ve ilimiz genelindeki

Bu konu da gayretli özverili çalışmalarından dolayı sayın il başkanına milletvekiline belediye başkan adayımıza hepsine çok teşekkür ediyorum, Allah bizleri utandırmasın diyorum.” İfadelerini kullandı.

“2 TANE ADAYIMIZI ÇEKMEK ZORUNDA KALDIK”

Seçim takvimi açıklandığından bu yana çok ciddi şekilde çalıştıklarını söyleyen CHP İi Başkanı Metin Yaşar; “12 yıldır 2002den bu yana kadar 17 yıldır bu ülkeyi yöneten ve yönettiğini iddia eden iktidarın yerel yönetimler de bu iktidar sürecinin başladığını çok iyi biliyoruz. Yerel yönetimlerin bu imkanlarıyla genel yönetime hakim olduğunu ve genel yönetimde de bu ülkenin üzerine kara basan gibi 17 yıldır nasıl yönetim sergilediğini de hep birlikte gözlemledik şahit oluyoruz ve 31 Martta yapılacak olan seçimleri önemsememizin nedeni bunlar yerel seçimlerle geldiler ve yine bu yerel seçimler sonuçlarıyla da gidişlerinin kolaylaştırıp çabuklaştıracağımız için ben bu yerel seçimleri çok önemsiyorum. Tabi bu yerel seçimleri iddialı olabilmek için tüm siyasi partiler birtakım ittifaklar içerisine girdiler çalışmalarını yönlendiriyorlar. Genel merkezimizde bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Cumhur ittifakı denilen partiler de ittifaklarını sürdürüyorlar. Tabi şimdi bu geldiğimiz nokta yerel de siyaset yaparak ilimizden sorumluyuz. Bu protokolde imzalamak ve karar vermek CHP’liler için oldukça zordu çünkü biz bu süreçte adaylarımızı bütün ilçelerimizde belirlemiştik. Fakat geldiğimiz nokta da 2 tane adayımızı çekmek zorunda kaldık. Ve onun için tabi bu kolay bir olay değil. Bizim için hoş bir olay da değil. Ama sonuçta burada güç birliği oluşacaksa gerçekleştireceğiz bu protokol imzaladıktan sonra genel merkezlerimizden bu adaylarımızı çektiğimizi ileteceğiz. Ümit ediyorum ki bu güç birliği hepimize ilimize büyük katkı verecektir. Ben buna yürekten inanıyorum ve bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmalarda bu çalışmaları engellemek isteyen belirli kesimler cumhuriyet halk parti İyi Parti çatırdıyor, yol tıkandı diyenlere karşı biz hiçbir zaman bu kararlılığımızdan vazgeçmedik ve bugün geldiğimiz nokta da İyi Partinin yönetim kadrolarının ve saygı değer il başkanının katkıları çok büyüktür.” İfadelerine yer verdi.

“İTTİFAKI BOZACAK HER TÜRLÜ DAVRANIŞIN CEZASI VARDIR”

Pazaryeri CHP İlçe Teşkilatının görevden alınmasına değinen İl Başkanı Metin Yaşar; “Şimdi bakın ülkenin bir anayasası vardır anayasayla yönetilirler siyasi partilerinde tüzükleri vardır niçindir bu tüzükler partinin çalışmalarına düzenlemek için konulmuş metinlerdir. En üst organımız kurultay tarafından da onaylanmıştır. Şimdi bu arkadaşlarımız tüzüğümüzün gereği partimizin çalışmasını engelleyeceği partimizi sıkıntıya sokacak ve bunu parti içerisinde değil de medyayla paylaşması partimizin tüzüğünde suç ve görevden almayı gerektiriyor. Tüzüğümüzün 20 maddesinin 1. Bendine göre bu çalışmaları engelleyen yönetimler yöneticileri görevden almamız gerekiyor. Bu nedenle çekinmeden bu ittifakın görevini bozacak her türlü davranışın cezasının karşılığı tüzüğümüzde vardır.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam