• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“İyilik… Saymakla Bitmez”

“İyilik… Saymakla Bitmez”

 

Tevfik Bey Caddesi üzerinde kurulan stantla Gençlik Çalışanları tarafından tanıtılan projeyle, gençlere toplumsal sorumluluk bilincini kuramsal ve uygulamalı olarak kazandırma ve uygulama sırasında iş birliği, dayanışma, etkili iletişim ve öz değerlendirme becerilerini geliştirerek, topluma yararlı birer birey olmaları amaçlanıyor. Gençlerin topluma karşı sorumluluk sahibi, etkin birer vatandaş olmaları yolunda ilk adımları atmalarına yardımcı olmak hedefleniyor.

Gerçekleşen proje de hizmet olarak kabul edilen faaliyetler, çevre, halk sağlığı, güvenlik, okuma-yazma ve eğitim, afet yardımı, toplumun geliştirilmesi, kimsesiz çocuklara yardım ve onlarla zaman geçirme, yaşlılara yardım, çevredeki insanlarla selamlaşma olarak belirtiliyor. Bu faaliyetlerde yapılan tüm iyiliklerin fotoğraflanarak Bilecik Gençlik Merkezi’ne getirilmesiyle her gencin “İyilik Ağacı”nda birer yaprağı olacak. Yapılan tüm iyilikler, “İyilikler Yarışıyor” yarışmasıyla kişi adına açılan formda yaptığı iyilik saatine göre ödüllendirilecek.

Projede dereceye giren gençlere yurt dışı ve yurt içi gezi imkanları sağlanacak. Ayrıca, 6-7 yaşta 10 saat toplum hizmeti yapana Platin Sertifikası, 8-11 yaşta 25 saat toplum hizmeti yapana Bronz Sertifikası, 12-18 yaşta 75 saat toplum hizmeti yapana Gümüş Sertifikası, +15 yaşta 150 saat toplum hizmeti yapana Altın Sertifikası, +18 yaşta 200 saat toplum hizmeti yapanlara Pırlanta Sertifikaları verilecek.

Proje uygulama tarihi 15 Şubat-3 Mayıs 2013 şeklinde. Proje sloganları ise “Her Daim İyilik”, “Her Güne Bir İyilik”, “İyilik Dünyayı Sarsın”, “İyilik Sınır Tanımaz”, “İyilik… Saymakla Bitmez”. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi Bilecik Gençlik Merkezi’nden alınabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam