• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KAMPÜS AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

KAMPÜS AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Şeyh Edebali Üniversitesi fakülte binaları arasında bulunan peyzaj alanı ağaçlandırılmaya devam ediliyor. Gülümbe Kampüsü’nün görsel kimliğine katkı sağlamak amacıyla İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Parisa Göker tarafından projelendirilen çalışma, Şeyh Edebali Üniversitesi’nin yeşil dokusuna sanatsal bir dokunuş niteliği taşıyor.

Kampus ağaçlandırma projesi kapsamında, dünyanın farklı coğrafyalarından getirilen ve topiary sanatı ile yeniden şekillendirilen 12 adet cedrus atlantica glauca, 12 adet cedrus deodora pendula, 7 adet taxus baccata pyramidalis, 4 adet aesculus x carnea, 2 adet aesculus hippocastanum, yerli ağaç olarak da 16 adet robinia pseudoacacia, 7 adet picea pungens, 9 adet picea abies, 6 eleagnus angustifolia ve 1 adet platanus occidentalis ağacının dikimi gerçekleştirildiği belirtildi. Ağaçlandırma çalışmalarına Şeyh Edebali Üniversitesi Anaokulu öğrencilerinin de katılımı sağlandı ve minik öğrencilerin çevre bilinçlerinin gelişmesine katkıda bulunulduğu söylendi.

Ağaçlandırma projesiyle ilgili bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Parisa Göker, kampüs yaşamının vazgeçilmez unsurlarından olan ağaçların öğrencilerimizin okul hatıralarında önemli ve güzel bir yeri olacağına inandığını söyledi. Göker, kampüs ağaçlandırma projesinin önümüzde dönemlerde de genişleyerek devam edeceğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. meydan yapmak için katlettiğiniz ağaçları ne çabuk unuttunuz da yeşilci ve görselci oldunuz. çok komik ve zavallısınız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam