Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Yazıcıoğlu’ndan karayolunda inceleme
Sosyal Medyada Paylaş
6 Temmuz 2013
admin

Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Yazıcıoğlu’ndan karayolunda inceleme

Yazıcıoğlu, incelemeleri sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, karayolunun Dikenli Boğaz mevkisinde 12 kilometrelik yolun 3,5 kilometresinde genişletme çalışmalarının tamamlandığını ve asfaltının serildiğini söyledi.

Yıl sonuna kadar 12 kilometrelik yolun tamamını trafiğe açmayı hedeflediklerini anlatan Yazıcığolu, şunları kaydetti:

"İleride bin 700 metrelik köprü olan yerlerimiz var. O kısımların projesini de hazırlayarak ihaleye açacağız ancak yatırım programımızda 12 kilometre vardı. Vezirhan-Gölpazarı karayolunda 28 kilometrelik yolumuz var. Bunun tamamının 2014 yılında yapılması için teklifte bulunduk. Yeni bir çalışmamız da Gölpazarı-Yenipazar Sürüm Deresi olarak adlandırılan yolumuzun ihalesini tamamladık ve geçen hafta sözleşmesini imzaladık. Bu hafta yetkili firma makinelerini toparlayıp önümüzdeki hafta yer tespitinin ardından Gölpazarı-Yenipazar karayoluna başlamış olacağız. Burada yapılacak yolun tamamı 17 kilometredir. Mevcut olan yoldan 7,5 kilometrelik yol kısalacaktır."

Yazıcıoğlu'na incelemelerinde, AK Parti Gölpazarı İlçe Başkanı İsmail Kara ile yönetim kurulu üyeleri ile İl Genel Meclisi Üyesi Nuri Arslan eşlik etti.AA

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım