“KENT KONSEYİ DEĞİL CHP KONSEYİ OLDU”

“KENT KONSEYİ DEĞİL CHP KONSEYİ OLDU”

Geçtiğimiz günlerde olaylı bir şekilde gerçekleşen ve ardından kurulan Kent Konseyi hakkında tartışmalar bu seferde Belediye Meclis’ine taşındı.

“Kent Konseyi Değil CHP Konseyi”

Bilecik Meclis Toplantısı biterken MHP Meclis Üyesi Hamdi Salt söz alarak geçtiğimiz günlerde kurulan Kent Konseyinin, bir CHP konseyi olarak kurulduğunu söyledi. Salt Konseyin sadece CHP’li üyelerden oluştuğunu ve diğer STK ve Kurumlara çok geç haber verildiği için listelerin oluşturulamadığını söyledi. AK Parti grubundan da destek geldi. AK Parti Grubu’da derneklere haber verilmemiş ve davet edilmemişler iddiasında bulundu. Bu iddialar üzerine Belediye Başkanı Semih Şahin, Kent Konseyi’ne seçilenlerin CHP üyesi olmadığını ve çeşitli derneklerin üyesi olduklarını söyledi. Başkan Şahin Meclis’in kapatılıp daha sonra bu konunun konuşulmasını istedi.

“Peki kent konseyinde neler olmuştu”

Divan kurulu başkanı Halit Gölcan’ın gündem ve açılacak meclisler için yaptığı oylamalarda oy birliği ile kabul edildi demesi üzerine. Katımlıcılardan oylama için sayım yapılıp yapılmadığı sorulmuş. Bu sorunun sebebini de 4 oylamada da hayır oyu kullandığını belirten Makine Mühendisleri Odası temsilci oy birliği olarak kabul edildi denilmesine tepki göstermişti.  İtiraz sonucunda ise Divan Kurulu Başkanı Halit Gölcan, “Çoğunluk öyle siz bir kişi iki kişi hayır dediniz” cevabı üzerine soruyu soran  Makine Mühendisleri odası temsilcisi bu durumda oy birliği olmaz çokluğu olur diyerek karşılık vermişti. Halit Gölcan bunun üzerine “Oy çokluğu mu fark etmez oy birliği olur yine bir kişi iki kişi tesir etmiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Listeler için süre tanınmadığı iddia edilmişti

Yönetim Kuruluğu üyeliği için tek listenin olduğu toplantıda. Divan Başkanına, Yönetim Kurulu üyeliği için aday olan isimlerin toplantıya gelen temsilciler ile paylaşılmaması üzerine tepkiler gelmiş ve katılımcılardan, “Bize liste için süre tanımadınız, bize şu kadar süre içerisinde liste hazırlayıp gelin deseniz belki bizde liste hazırlayabilirdik. Zaten siz masaya oturduğunuzda aday olan kişilerin isimleri masanızdaydı, bu isimler masanıza daha sonra gelmeliydi. Bu divanın hatasıdır. Diğer bir hatanızda bizlerle, aday olanların isimlerini paylaşmadınız bunları bizimle paylaşmanız gerekirdi” tepkisine sahne olmuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam