• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KİCK BOKSTA MİLLİ SPORCU YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYOR

KİCK BOKSTA MİLLİ SPORCU YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYOR

Almanya'dan iki yıl önce Bilecik'e gelen kick boks eğitmeni Enes Tetik, milli takıma sporcular yetiştirmek ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla kurduğu salonda, sporcular yetiştiriyor.

Tetik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, salonda yaşları 15 ile 45 yaş arasında değişen 250 sporcuların kısa zamanda başarılar elde edeceğine inandığını, bunun yanında gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, hayatlarına disiplin kattığını söyledi.

Küçük yaşta spora başladığını ve Almanya Milli takımında 2010 yılında Hollanda da dünya ve yine aynı yılda Polonya'da Avrupa şampiyonlukları bulunduğunu anlatan Tetik,  kick boksun güç, teknik ve disiplin isteyen spor olduğunu bildirdi.

Almanya'da profesyonel liglerde de mücadele ettiğini bildiren Tetik, şunları kaydetti:

"Kick boks, her yaşa hitap ediyor. Bu spor, kendini savunma sporudur, kesinlikle şiddet sporu değildir. Arkadaşlarımızın desteklenmesi halinde verilen desteğin boşa gitmeyeceğine ve başarılar elde edeceklerine inanıyorum. Salona yetenekli ve bu sporu öğrenmek isteyen sporcular geliyor. Milli takımlara seçilmeleri benim için en büyük gururum olacak. Kick boks, Bilecik geneline yayılması için büyük gayret gösteriyorum. Bunun karşılığını da yavaş yavaş alıyoruz. Bu spora soğuk bakan aileler, çocuklarını rahatlıkla gönderebilir. Kendilerini nasıl savunacaklarını öğretmenin yanında kötü alışkanlıklardan da uzak tutuyoruz. Dünya ve Avrupa müsabakalarındaki tecrübelerimi gençlere aktarmak ve milli takımlara yeni sporcular kazandırmak istiyorum."

Sporcular arasından milli sporcu çıkarmak istediğini vurgulayan Tetik, bunun içinde düzenli ve planlı çalışılması halinde başarıların geleceğini sözlerine ekledi.

Tetik, ayrıca aralık ayında Türkiye Kick Boks Federasyonu'nun düzenlediği unvan maçına çıkacağını bildirdi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam