KILIÇDAROĞLU BİLECİKLİLERDEN DESTEK İSTEDİ

KILIÇDAROĞLU BİLECİKLİLERDEN DESTEK İSTEDİ

Kılıçdaroğlu Bilecik ziyaretlerine ilk olarak Osmaneli’de başladı. Osmaneli ziyaretlerinin ardından Bilecik’e gelen Kılıçdaroğlu CHP Bilecik Merkez İlçe Binası önünde halka seslenerek Bilecik halkının 1 Kasım seçimlerinde kendilerine oy vermesini istedi. İktidar oldukları takdirde 4 yılda yoksulluğu bitireceklerini vaat eden Kılıçdaroğlu aynı zamanda iktidar partisine de ağır eleştirilerde bulundu.

Siyasete yeni bir anlayış getirmek istediğini ifade eden Kılıçdaroğu’na coşkulu kalabalık “Başbakan Kemal” sloganlarıyla destek verdi.

“7 Haziran seçimlerini en iyi okuyan parti biz olduk”

Kılıçdaroğlu Bilecik’te şöyle konuştu:

7 Haziran seçimlerinden sonra bir tablo ortaya çıktı ve o tabloyu en iyi okuyan parti biz olduk. Milli iradeye saygı duyan tek parti biziz. Vatandaş tek partiyi istemiyorum koalisyon kurun dedi. 10 günlük bi süreçten sonra biz 4 yıllık bir koalisyon istemiyoruz, seçim hükümeti istiyoruz dediler.

400 milletvekili vermediniz, tekrar seçime gideceğiz ve tekrar zorlayacağız. Eğer vermezde terörü azdıracağız dediler.1 Kasım seçimlerinde sizden isteğim hükümeti kurma iradesi bile olmayan yere oy vermeyin. Başbakanlık koltuğuna oturacak kişinin iradesini başka yere ipotek etmemesi lazım ama iradeyi saraya bağlarsan bu ülkeyi yönetemezsin. Cumhuriyet tarihinin en büyük krizlerinden birini yaşıyoruz. Ülkeyi bu ateş çemberinden çıkartmak zorundayız.

“Benim saray gibi bir derdim yok”

Benim saray gibi bir derdim yok, ben sizden birisiyim. Anadolu’da kuş uçmaz kervan geçmez bir köyde doğdum. Annem okuma yazma bilmezdi. Ablam da bilmez. 7 kardeşten üniversiteye giden sadece benim. Sınavlara girdim, kazandım ve devletin en önemli makamlarında hizmet ettim. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanıyım. Ben bütün bu fırsatları bana sağlayan kişi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onun arkadaşları ve cumhuriyete borçluyum.Ben rahmetli Ecevit’in geleneğinden geliyorum. Derdi ki “Ne ezen, ne ezilen; insanca be halkça bir düzen”. Ben de bu düzeni istiyorum.

“ 1 yıl içinde yoksulluğu bitireceğiz”

22 milyon yoksulumuz var.  Allah izin verirse 1 yıl içerisinde bunu bitireceğiz.  Bu güzel topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Siyaset kardeşi kardeşe düşman etme anlayışı değildir. Siyaset halka hizmettir. Vatandaşın çocuğu işsizse ona iş bulacaksınız. Dini siyasete alet ediyorlar. Benim bildiğim ibadet Allah için yapılır, siyaset için yapılmaz.

Etnik kimlik üzerinden de siyaset olmaz. Siz din ve etnik kimlik üzerinden siyaset yaparsanız kardeşi kardeşe düşman edersiniz. Kavgayla, kinle ülke yönetilmez. Burası Osmanlı’nın başkenti. Şeyh Edebali’yi de mi bilmiyor bunlar. Benim tek güvencem bu ülkenin insanları.

“Huzur ve refahın adresi Mustafa Kemal’in partisi”

Huzuru ve refahı istiyorsak, yoksulluk bitsin, kavga bitsin istiyorsak adres belli; Mustafa Kemal’in partisi, Cumhuriyet Halk Partisi. Ecevit’in partisi, İnönü’nün partisi.

“Terör ithal ettik”

Dış politikamızı mahvettiler. Suriye’de 12 bin çocuk öldü. 100 binlerce insan öldü. Silahları siz gönderdiniz oraya. Müslüman’ı Müslüman’a kırdırmak ne zamandan beri devlet politikası oldu?

Canlı bomba Türkiye’ye geldi. Canlı bomba bir Ortadoğu geleneğidir. O bataklığa saplanırsanız terör ithal edersiniz.Terör ithal ettik. Düne kadar başımızda PKK belası vardı, şimdi bir de IŞİD belası çıktı.

1Kasım’da elinizi vicdanınız koyun ve öyle oy kullanın. Siyaset farklı bir konudur ama bugün çok farklı bir noktadayız. Avrupa bize Türkiye nereye gidiyor diye soruyor.

“Hiç kimsenin yaşam tarzına karışmam”

Hiç kimsenin yaşam tarzıyla, hiç kimsenin inancına karışmam, hiç kimsenin kimliğine karışmam ve bunları doğru da bulmam. Benim inancıma göre insan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır.

“Okul çocuklarına öğlen yemeği bedava olacak”

7 Haziran öncesinde seçim bildirgemizi hazırladık. Emekliye 2 maaş ikramiye vereceğiz dedik. Asgari ücreti net bin 500 TL yapacağız dedik.Kamuda çalışan taşeron işçilerine kadro vereceğiz dedik. Eğitim sistemimiz tamamen çöktü. 13 yıldır 12 kez değişti. O sınav bu sınav derken çocukları bir sürü sınava sokuyorlar, çocuklarımızı yarış atı gibi zorluyoruz. CHP iktidarında çocuklarınızı tam gün okula göndereceksiniz.  Çocuklar öğlen yemeklerini okulda öğretmenleriyle birlikte ücretsiz yiyecek.

“Politikacının alkışa değil, eleştiriye ihtiyacı vardır”

Gençleri potansiyel suçlu olarak görüyoruz. Onların da hataları olabilir ama hemen hop, hemen hapishane olur mu? Biz gençlerimize güvenmek zorundayız. Hiçbir genç arkadaşımız şüphe duymasın. Bizim zamanımızda hiçbir yasak olmayacak. Bütün meydanlar size açık olacak.

7 kanalı birden kendilerini eleştirdi diye televizyondan çıkartılar. Politikacının alkışa değil, eleştiriye ihtiyacı vardır.

Bu ülkeye yeni bir siyaset anlayışı getirmek istiyorum. Düzgün bir siyaset anlayışı. Halka hesap veren bir siyaset anlayışını getirmek istiyorum ve bunun için sizden teki istiyorum. Öyle 14 yıl da değil  yılda bu ülke nasıl yönetilirmiş onlara gösterelim. Huzur, güven ve barışı getireceğim bu ülkeye.

Gazi ve Şehit ailelerine büyük destek

Gaziler dertlerini anlatacak yer bulamıyor. Biz Başbakanlığa bağlı Şehitler ve Gaziler Yüksek Kurulu oluşturacağız. Şehit yakınları ve gazilerin gelip dertlerini anlatacakları bir yer olacak. Şehit yakınları ve gaziler milletvekilleri hangi sağlık haklarından yararlanıyorlarsa onlar da aynı haklardan yararlanacaklar. Bu bölümü kopya çekmemişler çünkü son bildirgemizi henüz okumamışlar.”

Kılıçdaroğlu daha sonra Bozüyük ziyareti için Bilecik’ten ayrıldı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam