• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
”KİM DEMİŞ Kİ YAPAMAYIZ” PROJESİ

”KİM DEMİŞ Kİ YAPAMAYIZ” PROJESİ

Ertuğrulgazi Etno Federasyonunun İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteği ile gerçekleştirdiği “Kim demiş ki yapamayız’ projesi kapsamında Bilecikli özel çocuklar, Eskişehir ve Ankara’yı ziyaret etti. Proje Koordinatörü Sevcan Akıncı eşliğinde, gönüllü Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileriyle birlikte, Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesini gezen Bilecik Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim öğrenciler daha sonra Yüksek Hızlı Trenle (YHT) Ankara’ya gitti.

Ankara YHT Garında, Milletvekili Selim Yağcı ve Ankara YHT yetkilisi Mustafa Akbulut tarafından karşılanan çocuklar ve Ankaralılar, Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibinin gösterisini izledi.  Buradan Anıtkabiri ziyaret eden çocuklar, aslanlı yoldan yürüyerek, askerlerin nöbet değişimini izleme fırsatı buldu. Anıtkabiri ve müzeleri gezen çocuklar, YHT ile tekrar Bilecik’e döndü.

Bilecik YHT Garında Vali Bilal Şentürk, Belediye Başkan Vekili Semih Tuzak, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Hatice Dost ile diğer yetkililer tarafından karşılandı.  Kent Ormanı’nda çocuklarla bir araya gelen Vali Şentürk, ”Özel çocuklara yönelik toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan projede yer alan çocuklarla bir arada olmaktan mutluluk duydum. Özel çocuklarımız, sosyal ve kültürel ortamlarda faaliyetlerde bulundu. Eskişehir ve Ankara ziyareti bunlardan bir tanesi. Çocuklarımızın, her şeyi yapacağına inanıyorum. Çocuklarımızın yapamayacağı hiçbir şey yok. Yeter ki istesinler.” dedi.  Çocuklarla birlikte pastayı kesen Vali Şentürk, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam