KÖSE:”TÜRK VATANI BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR”

KÖSE:”TÜRK VATANI BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR”

Son günlerde ülkemizde yaşanan terör olaylarına tepki olarak Türkiye’nin birçok ilinde gerçekleşen gönüllü askerlik başvuruları ilimizden de Atatürkçü Düşünce Derneği Bilecik İl Başkanı Feyzi Köse tarafından gerçekleştirildi. Bilecik askerlik şubesine evraklarını teslim ederek askere gitme talebini resmi olarak kaydeden Köse, başvuru çıkışında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Bilecik halkına önemli bir sesleniş yapmak için huzurlarınızdayım. Son günlerde artan terör olayları karşısında duygusal değil, bilinçli, vatansever bir yurttaş olarak konuşuyorum. Gerçekten inanarak bu hareketi yapıyorum. Askere beni de alın diye dilekçemi verdim gereğinin yapılmasını tarafıma bildirilmesini için ricacı oldum. Saat üçe kadar bilgi vereceklerini, gerekli yazışmaları yapıp, döneceklerini ifade ettiler.

Üzülerek söylüyorum ki…

Bilecik merkezde ilk müracaat eden kişi ben olmuşum. Ben isterdim ki Bilecik halkının yarısı bu askerlik şubesine gelsin. ”Beni de askere alın.” desin. Ülkenin bölünme sürecine girildiği, milletin parçalanma sürecini yaşadığı bir günde herkes asker olmalı. Zaten askerlik Türk milletinin geçmişinden bu güne genlerinde olan bir şeydir. Biz de şanlı ordumuzu destekliyoruz. Son günlerde ordumuzun, polisimizin kahramanca verdiği mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz ve yanındayız. Bunu paylaşmak bu duygularla “Beni de askere alın.” dilekçesini vermek için buradayım. Buradan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyorum. Ve son kez şunu belirtmek istiyorum:” Türk milleti bölünmez bir bütündür. Türk vatanı bölünmez bir bütündür. Ne mutlu Türk’üm diyene.” diyerek sözlerimi bitiriyorum.” MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam