Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı

Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı

 

Toplantı Birlik Meclis Başkanı Vali Yardımcısı Metin Çınar tarafından yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Çınar, “İnşallah 2013 yılımız da 2012 yılı gibi başarılı huzurlu ve verimli geçer. Bu sene genelde kilit taşı ve su depolarının onarımları konusunda çok başarılı çalışmalar yaptık. Özellikle ben muhtar arkadaşlarımı su depolarının çalışmalarına ve kilit taşı çalışmalarına verdikleri katkıdan dolayı şahıslarında o köy halkına teşekkür ediyorum ve kutluyorum. Sahiden büyük ölçüde köylerimizde artık yollarımız çamurdan kurtuldu ve neredeyse küçük küçük belediyeler şeklinde görünümler kazanan köylere sahip olduk. Bunda en büyük katkı en büyük güç sizler oldunuz. Bu sene 16 köyde kilit taşı çalışması yaptık. Birinci partide 31 bin 373 m2 taş verdik. İkinci partide 9 bin 647 m2 taş verdik. Toplam 41 dönüm kilit taşı işledik. Sahiden büyük bir rakam. Tam 8 km kilit taşı döşedik köylerimize. Bununla ne kadar övünseniz Bilecik Merkez muhtarları olarak azdır.

İkinci güzel çalışmamız da depo onarım. Yıllardır sular sağlıksız olarak vatandaşımıza sunuluyor. İçini fayans yaparak klorlama cihazları koyarak onları da yenilemeye çalıştık.  Bizim 48 tane köyümüz var. Bunun 30 tanesini onardık 18 tane kaldı. Nüfus sayılarına göre bu sene de en aşağı 10 tanesini yapmayı planlıyoruz.” dedi.

Konuşmanın ardından 2011 yılı faaliyet raporu ile 2012 yılı birlik kesin hesabı katılımcıların oylarına sunuldu ve oybirliği ile kabul edildi. Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale Komisyonu’na Abadiye Köyü Muhtarı Vecdet Selahaddin Cihangir yedek üye olarak seçildi. Birlik Meclis Başkanı Çınar’ın teklifiyle 5 ve 6ıncı maddeler yer değiştirerek önce üyelerin sorunları dinlendi.

Son olarak önce muhtarlar arasından daha sonra İl Genel Meclisi Üyeleri arasından Birlik Encümen Üye seçimi gerçekleştirildi. Muhtarlar arasından Ertekin Afacan ile Osman Karakaş yeniden encümen üyeliğine seçildiler. İl Genel Meclisi Üyeleri arasından da Meclis Başkanı Hasan Hüseyin Çelik ile üye Halit Gölcan yeniden encümen üyeliğine seçildiler.

Toplantının ardından katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam