• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KUR’AN KURSLARI YARIŞTI

KUR’AN KURSLARI YARIŞTI

 

Yarışma çok çekişmeli geçti.

Bilecik Merkez Ertuğrul Gazi Camii’nde yapılan yarışmaya çok yoğun bir ilgi vardı. İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokgöz’ün başkanlığında İl Müftü Yardımcısı Özdemir Taş, Şube Müdürü Ali Dimlioğlu ve Din Hizmetleri Kısım Şefi Osman Turan’dan oluşan ve sunumunu Din Hizmetleri Uzmanı Hatice Geçgelen’in yaptığı yarışmada müfredata bağlı olarak hazırlanan 20 soru soruldu. Yarışmaya, Şerifpaşa Kur’an Kursu, Bala Hatun Kur’an Kursu, Bayırköy Kur’an Kursu, İstasyon Mah. Kız Kur’an Kursu, Kayı Boyu Kız Kur’an Kursu, Kurtköy Kur’an Kursu, Dedeoğlu Kız Kur’an Kursu, Vezirhan Beldesi Kur’an Kursu, Yediler Kur’an Kursu, Toki Kuruluş Kur’an Kursu, Mihalgazi Kur’an Kursu, Pelitözü Kur’an Kursu, Aşağıköy Kur’an Kursu öğrencileri iştirak etti.

Sorulara verilen doğru cevaplandırmalar sonucu; 85 puanla Vezirhan Beldesi Kur’an Kursu birinci, 80 puanla Mihal Gazi Kur’an Kursu ikinci, 75 puanla da Aşağıköy Kur’an Kursu üçüncü oldu.

Yarışma programında bir konuşma yapan İl Müftü Vekili Nihat Kaya, “Şu fani alemden kelamların en güzeli olan Kur’anı Kerimi öğrenmeden gitme bahtsızlığını yaşamamak için gayret gösteren, yaşı ne olursa olsun bu konuda fedakarlık yaparak Kur’an kurslarımıza koşan öğrencilerimizi ve onları yetiştirmek için gece gündüz gayret sarf eden değerli Kur’an Kursu Öğreticilerimizi gönülden tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Esasen her kursun bu gayretlerinden dolayı kendilerine göre birinci olduğunu da belirten Kaya; ama sistem gereği verilen cevaplara göre derecelendirme yapıldığını, dereceye giremeyenlerin aynı şevk ve heyecanla bu yolda yürümeleri gerektiğini hatırlattı.

Geçmiş dönemlerde sayısı 2 olan Kur’an Kursu’nun bu gün 13 olduğunu ve yakında ihtiyaç duyulan yerlere de kurs açılabileceğinin altını çizen İl Müftü Vekili Kaya, bu sayı Bileciklinin, Bilecik insanının Kur’an öğrenme konusundaki azim ve talebini de yansıtması açısından önemli olduğunu söyledi.

Bütün öğrencilere ve Kurs Öğreticilerine verilen hediyelerin sponsorluğunu yapan hayırsever işadamı ve esnafa da teşekkür eden Kaya, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yarışma sonunda dereceye girenlere ve diğer tüm öğrenciler ile Kur’an Kursu Öğreticilerine hayırsever işadamları, esnaf, Bilecik Belediyesi, Vezirhan Cami ve Kur’an Kursu Derneği ve

İl Müftülüğü sponsorluğu ile hazırlanan çeşitli hediyeler verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam