• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
LÖSEV’DEN GAZETEMİZE ZİYARET

LÖSEV’DEN GAZETEMİZE ZİYARET

Eskişehir LÖSEV Sorumlusu Meltem Durulgan ve LÖSEV Aile Komite Başkanı Melehat Daşdelen gazetemizi ziyare etti. Bilecik’te LÖSEV faaliyetlerini yürüttüklerini belirten Durulgan, çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

Toplumda kanserle mücadelede önemli görevler üstlendiklerini söyleyen Meltem Durulgan, Lösante Hastanesini kurduklarını ve burada 75 yatakla kanserli hastalara ücresiz tedavi imkanı sağladıklarını belirtti. Normalde 400 yatak kapasitesine sahip olduklarını ancak bunun sadece 75 tanesi için ruhsat alabildiklerini sözlerine ilave eden Durulgan, 325 yatak içinde ruhsat alabilmek için uğraş verirken seslerini kamuoyuna duyurmak istediklerini vurguladı.

Hastaneyle ilgili bilgiler aktaran Durulgan, Lösante Hastanesinin tam donanımlı olarak tüm polikliniklerde hizmet verdiğini diğer hastalardan elde ettikleri gelirle de kanser hastalarını ücretsiz tedavi ettiklerinin altını çizdi. Ayrıca Lösante Koleji adında kurdukları eğitim kurumuyla da kanser tedavisi gören öğrencilere ücretsiz eğitim sağlarken Lösev Köy’ünde de ikamet etmek zorunda kalan ailelere barınak sağladıklarını belirtti. Köyde yetiştirdikleri organik sebze, meyve, et, süt ve yumurta gibi ürünlerle de kanser tedavisi gören hastalara gıda yardımı yapıldığını belirten Durulgan, tüm bu hizmetleri kanser hastaları için tamamen ücretsiz sağlandığını vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam