MAĞDUR SERA ÜRETİCİSİ İL MÜDÜRÜNE SİTEM ETTİ!

MAĞDUR SERA ÜRETİCİSİ İL MÜDÜRÜNE SİTEM ETTİ!

Toplantının bitmesinin ardından Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız’a toplantıyı baştan sona izleyen Çaltılı seracı İlyas Karanfilci sitemlerde bulunarak sorunlarıyla yeterince ilgilenilmediğini iddia etti.

Geçtiğimiz hafta içinde yoğun kardan seraları zarar gören Çaltılı üretici İl Müdürü Yıldız’a tepki göstererek Çaltı’nın 4000 dönüm sera alanında çalışma yapılmadığını söyledi.

Sera üreticisi İlyas Karanfilci; “Herkes köyünde, “devlet bizim için çalışıyor” diyerek sakin sakin bekliyor, ama burada bir şey yok. Seralarımız pert oldu. Burada köylü için uğraşan görmedim, alınan bir karar yok. Tarım İl Müdürlüğü bu olayda sınıfta kaldı. Şu an halk şaşkın. Herkes yanmış. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Siz yarından sonra seyredin.” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Tarım İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız ise, Cuma günü Vali Ahmet Hamdi Nayir ile birlikte Çaltı’da incelemelerde bulunduklarını ve gece geç saatlere kadar çalıştıkları ifade ederek İl Müdürlüğü olarak ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti.

 İnegöl’de yalnızca 35 dekar sera alanı olduğunu bizde ise resmi kayıtlara göre 550 dekar, kayıt dışı olanlarla birlikte 4000 dekar sera alanı bulunduğunu belirten Yıldız, hasar tespitinin uzun süreceğini açıkladı. Hafta sonu resmi tatil olduğu için çalışmadıklarını söyleyen İl Müdürü Yıldız, il merkezinden 3 ekip, ilçede de 2 ekip olmak üzere toplam 5 ekiple hasar tespitlerinin yapılmaya devam ettiği vurgulayarak ellerinden geleni yaptıklarını, eleştirilerde insaflı davranılmasını gerektiğini belirtti.

CANER ALKAN 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam