MAHALLE İFTARI GAZİPAŞA’DA GERÇEKLEŞTİ
admin • 29 Temmuz 2013 15:18:41 
MAHALLE İFTARI GAZİPAŞA’DA GERÇEKLEŞTİ

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı eşi Fatma Yağcı ile Mahalle İftarına katıldı. Nerede ise tüm vatandaşlar ile eşi Fatma Yağcı ile birlikte tek tek ilgilenen Başkan Selim Yağcı’ya vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Osmangazi İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleşe iftar yemeğinde binlerce mahalleli bir arada iftarlarını açtı. Başkan Selim Yağcı konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusunu yaptı. 

“Hepimizin Ramazan-ı şerifi kutlu olsun. Bu ay hepimizin birlik, beraberlik ve mutluluğuna artılar getirsin” diye sözlerine başlayan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı konuşmasında şunları söyledi:

“Ramazan gerçekten birlik ve beraberlik, sevgi ve hoşgörü ile paylaşma ayıdır. Biz de bu sene Bilecik’te Ramazan ayında diğer yaptığımız etkinliklere artı olarak siz vatandaşlarımızın gönül sofralarına ortak olmak istedik. Teşekkür ederiz sizlerde bizleri böyle güzel bir şekilde karşıladınız. Öncelikle hepinize en derin teşekkürlerimi etmek istiyorum. Bizler gerek ilimizde gerek ise ülkemizde birlik ve beraberlik içerisinde oldukça daha güzel organizasyonları bir arada gerçekleştireceğiz. Sevgi konusuna özellikle vurgu yapmak istiyorum. Sevgi, sermayesi olmayan bir kardır. Biz karşımızdaki insanı ne kadar seversek, o kadarda ondan sevgiyi almayı hak ederiz. Onun için bunu bir kardeşimize bir hemşerimize, bir dostumuza sermaye olmadan sevgi gösterirsek ve ondan o karşılığı alarak kar etme hakkımız var iken, aramıza kin ve nefret tohumlarını ekmeyelim. Olan bazı hataları da hoş görelim. Sevelim ve sevilelim. Bu dünya kimseye kalmaz. Onun için bu Ramazan sofralarımız, sevgimize, birliğimize, beraberliğimize, dostluğumuza vesile olsun diyorum. Hep güzel anlarda ve güzel zamanlarda sizler gibi güzel insanlarla birlikte olalım.”

Bilecik Belediyesi ilahi ekibi tarafından iftara katılan vatandaşlara eşsiz ilahiler dinletilirken çocuklar da unutulmadı. Bilecik Belediyesi tarafından büyük bir oyun gurubu da ücretsiz olarak çocukların hoşça vakit geçirmesini sağladı.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı eşi Fatma Yağcı ile birlikte iftar yemeği sonrasında vatandaşlarla birlikte oturup çay içip sohbet etti. Vatandaşlar ile uzun uzun sohbet edip sorunlarını dinleyen Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, vatandaşlarla birlikte bol bol resim çektirdi. (Bilecik Belediyesi)

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x