MAHALLE İFTARLARINA YOĞUN İLGİ
admin • 15 Temmuz 2013 11:02:11 
MAHALLE İFTARLARINA YOĞUN İLGİ

“Bu Ramazan Sizdeyiz”  sloganı ile Soğuksu ve İstasyon Mahallelerinde verilen iftarlarda yüzlerce mahalleli bir araya geldi.

Geçmişteki Ramazan kültürünü yaşatma adına hazırlanan iftar programlarında, yine eski bir geleneği yaşatma adına insanlar, çalınan davulla iftara davet edildi. Ayrıca iftarda çocuklara ücretsiz pamuk şeker dağıtılıyor.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada Ramazan’ın birlik, beraberlik, sevgi hoşgörü ve paylaşım ayı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bizler de bu sene Bilecik Belediye Başkanlığı olarak sizlere konuk olalım, sizlerle birlikte aşımızı ve soframızı paylaşalım dedik. Bir ve beraber olmak amacıyla böyle bir organizasyon düzenledik. Böyle bir organizasyona katılarak güzellik kattınız için teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde gerek ilimizde gerek ülkemizde birçok şeyi aştık ve gelecek zamanlar içerisinde memlekete hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu akşamın hazırlanmasında katkısı bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha iyiye daha güzele diyorum”

Programda, Kur’an-ı Kerim okunarak, ilahi grubu tarafından ilahiler seslendirildi. Yine program kapsamında İstasyon Cami’inde şerbet ikram edildi. (Bilecik Belediyesi)

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x