Mansfield, Mısır’ın Vize Engelini Yorumladı

Mansfield, Mısır’ın Vize Engelini Yorumladı

Mansfield yaptığı açıklamada, vizelerin kaldırılmasının doğal olduğu görüşünde bulundu. Mansfield şöyle konuştu:

“Şimdi takdir edersiniz ki demokrasi sürecinde yaşananlar yorum yapılamayacak kadar görünürler zaten ve tüm dünya susuyor. Dünya seyrediyor. Bizim böyle davranmamız, seyretmemiz, susmamız mümkün değil. Biz ister istemez yorumlar yapıyoruz. Bunun nedeni de belli. Çünkü biz bu acıları yaşadık, biz bunları gördük daha evvel. Ve onların şu anda neler hissettiğini, ne kadar hassas olduğunu da anlarız.

Ticari işlerimizde bir sıkıntı yok. Sadece, bu vizelerle alakalı bana gelen bir açıklama yok. Bir haber sadece. Eğer böyle bir şey de varsa bunu da anlayışla karşılıyorum. Çünkü ülke bir darboğazdan geçiyor. Bir değişim dönüşüm içinde. Ve bu süreçte de tedbiren hava alanlarındaki vizeleri kaldırmaları çok normal. Herhangi bir inisiyatife ve bu inisiyatifin yaratacağı bir sıkıntıya neden olmamak adına bunu iptal etmeleri çok doğal. Ama normal vizelerde normal giriş-çıkışlarda hiçbir sıkıntımız yok.

Bunun ancak resmi bir şekilde söyleyebilirim. Çünkü elçiyle görüştüm. Mısır elçisiyle görüşmemde bana dedi ki, “Bana resmi gelen bir şey yok. Böyle bir tedbir olabilir ki anlayışla karşılayacağınızı biliyoruz.” Normaldir. Bu kadar benim söyleyeceklerim konuyla alakalı.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam