• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MECLİSTE ÇOĞUNLUK MHP’DE İDİ

MECLİSTE ÇOĞUNLUK MHP’DE İDİ

MHP ADAYLARI MECLİSİ ZİYARET ETTİ

Toplantı başlamadan önce MHP Bilecik Milletvekili adayları Murat Köftecioğlu ve Ahmet İşlek ile beraber İl başkanı Ahmet Gürses, merkez ilçe başkanı Mustafa Aydemir ve partililer Meclis üyelerini ziyaret ederek çalışmalarında başarılar dilediler. İki gündem maddesinin görüşüldüğü birleşimde verilen yazılı önergenin gündeme alınması da oy birliğiyle kabul edildi.

GÖLPARKTAKİ TESİSE KOMİSYON KARAR VERECEK

Buna göre gündemin görüşülen ilk maddesinde Merkez Pelitözü göleti mesire alanı içinde bulunan ve mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Gölpark Turizm ve tanıtım merkezi binasının turizm ve tanıtım hizmetlerinde kullanılmak üzere Bilecik İl Özel İdaresi ve Bilecik Belediyesi müşterek yatırım ve hizmetler birliği başkanlığına tahsisi hakkındaki talebi görüşüldü. Konu hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant Meclis üyelerine bilgi verdi. Oylamaya sunulan madde oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

SAĞLIK BAKANLIĞINA TAHSİSİ KABUL EDİLDİ

Gündemin bir diğer görüşülen ve karara bağlanan maddesi ise Söğüt ilçesi, Kayhan mahallesi 39 ADA 9 No’lu parselde bulunan 8.833 M2 yüzölçümlü taşınmazın Sağlık Bakanlığına tahsisi hakkında komisyondan gelen raporun okunması idi. Okunan komisyon raporu oylanarak oy birliğiyle kabul edildi. İl Özel idaresine ait arsanın Sağlık Bakanlığına tahsisi gerçekleşmiş oldu.

KUM VE ÇAKIL OCAKLARI KOMİSYONLAR TARAFINDAN İNCELENECEK

Milliyetçi Hareket Partisi grup üyelerinin tamamının imzaladığı, CHP’li Hikmet Turhan’ın da destek verdiği yazılı önergenin gündeme alınıp alınmaması oylandı. Oylanan yazılı önergenin gündeme alınması oy birliğiyle kabul edildi. Önergeye göre Osmaneli ilçesi Sakarya kenarında bulunan Kum ve Çakıl ocaklarının Sakarya nehrinin dere yataklarına zarar verdiği, çevre köylerde yaşayan vatandaşların bu konudan şikayetçi olduğu, adı geçen ocakların komisyonlar marifetiyle incelenmesi talebinin önümüzdeki günlerde Meclis gündemine geleceği kaydedildi.

Birleşim bir sonraki gün toplanılmak üzere sona erdi.

ERHAN TOKA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam