• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MESS GRUP TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNE TEPKİLER

MESS GRUP TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNE TEPKİLER

Bilecik ve ilçelerinde Türk Metal Sendikası üyeleri, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) grup toplu iş sözleşmesindeki uyuşmazlıkla ilgili protesto düzenledi.

Tevfikbey Caddesi üzerindeki Belediye Çay Bahçesi önünde toplanan sendika üyeleri, ellerindeki pankartlarla, MESS grup toplu iş sözleşmesindeki uyuşmazlığa tepki göstererek, slogan attı.

Burada basın açıklamasında bulunan Birleşik Metal İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, metal işçilerinin verilen mücadelesinin bir aşamasını hem kendileriyle hem de kamuoyuyla paylaşmaya çalıştıklarını ifade ederek, ”Metal işçilerinin mücadelesi 1970’li yıllardan başlamıştır. 1970’li yıllardaki grevler, o dönem bütün iş konularına örnek olmuştur. Sendika olarak gördük ki artık bu düzen değişmeli. Bu sözleşmedeki bu anlayış, her açıdan bir adım geri götürüyor.” dedi.

Öte yandan Bozüyük ilçesinde Cumhuriyet Meydanı’nda, Osmaneli ilçesinde de kapalı pazarda bir araya gelen sendika üyeleri, slogan atarak, uyuşmazlığı protesto etti. Ayrıca Bozüyük ilçesinde sendika üyelerine helva dağıtıldı.

Bozüyük Şube Başkanı Cemal Güney, ”Greve gittiğimizde çalışmayacağız, üretmeyeceğiz. Hakkımızı almadan grev gömleğini üzerimizden çıkarmayacağız. Bu sektörde çarkların durması, Türkiye’nin kalp krizi geçirmesi demektir. Kimsenin ama kimsenin, bunu yapmaya hakkı yoktur.” ifadesinde bulundu.

Osmaneli Temsilciliği Hanifi Gökenç de ”Haklı taleplerimiz masada kaldı. Biz, alın terimizi istiyoruz, fazla bir şey istemiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı, eylemse eylem, grevse grev, sonunda zafer mutlaka bizim olacaktır.” diye konuştu.

Geniş güvenlik önlemleri altında yapılan basın açıklamalarının ardından gruplar olaysız dağıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam