METİN YAŞAR MAZBATASINI ALDI

METİN YAŞAR MAZBATASINI ALDI

CHP Kongresinde 186 delegenin 107'sinin oyunu alarak Bilecik İl Başkanı seçilen Metin Yaşar İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak il başkanlığı koltuğunu, eski başkan Şinasi Çetinkaya’dan devraldı.

Tabandan gelen istek üzerine tek aday olarak girdiği kongrede CHP İl Başkanı seçilen Metin Yaşar, mazbatasını almak üzere Adliye’ye beraberinde çok sayıda CHP’li arkadaşı ile giderek adeta gövde gösterisi yaptı. Kalabalık heyetle giderek, “örgütün birlik beraberlik içinde çalışacağı” mesajı veren Yaşar, daha sonra görevi eski İl Başkanı Şinasi Çetinkaya’dan devraldı.

Çetinkaya, il başkanlığını, gerek 7 Haziran, gerekse 1 Kasım seçimlerinde “2 kez milletvekili çıkarmanın onuruyla devrettiğini” belirterek, “Arkadaşımız Metin Yaşar’ın ekibiyle birlikte bayrağı daha üst noktalara çıkaracağına olan güvenim tamdır. Ben de bundan sonra partinin bir neferi olarak il başkanımızın vereceği her türlü görevi yerine getireceğim. Partimin başarısı için çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Görevi devralan Metin Yaşar da, CHP’de il başkanlığını görevi yeniden üstlenmekten onur duyduğunu belirterek, “Beni bu göreve layık gören, destek olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu güvene layık olmak için elimden gelen bütün gayreti göstereceğim. En öncelikli görevimiz partimizi Bilecik’te daha da başarılı kılmaktır. Şinasi Başkanımızdan devraldığımız bayrağı daha da yukarılara çıkarmak için tüm gücümüzle çalışacağız. Elbette bunu tek başımıza değil, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla, tüm üye arkadaşlarla omuz omuza çalışarak başaracağız. Öncelikli görevimiz yerel seçimler. Partimizi önce Bilecik’de yerel seçimlerde yerel iktidara, sonra genel seçimlerde ülke yönetimine taşıyacağız” diye konuştu. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam