• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mhp Genel Başkan Baş Danışmanı Ruhi Ersoy’dan Hemşehrimiz Eldemir’e Destek

Mhp Genel Başkan Baş Danışmanı Ruhi Ersoy’dan Hemşehrimiz Eldemir’e Destek

MHP Genel Başkan Baş Danışmanı Ruhi Ersoy, Cumhuriyet Gazetesi’nin Sağlık Bakan Yardımcısı Hemşehrimiz Halil Eldemir’in odasındaki Abdülhamit Han portresini polemik konusu yapması üzerine, “memleket için yürekten mücadele eden değerleri tartışmaya açanlara da bazı hatırlatmalarda bulunmak isteriz” dedi.

Hemşehrimiz Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i makamında ziyaret eden Ruhi Ersoy, “Şuurlu bir şekilde bilinmelidir ki Osmanlı da bizimdir Cumhuriyet’te!” ifadesini kullanarak; “Abdülhamit de bizimdir Mustafa Kemal Atatürk de! Abdülhamid’in açtığı modern okullardan mezun olan Atatürk’ün, kurucu olarak önderlik ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nde, tarihi kutuplaştırmadan, geçmiş ile geleceği, dün ile bugünü çatıştırmadan ele almak, değerlendirmek ve olaylara anakronik yaklaşmamak gerekmektedir. Sn. Bakan yardımcımızın odasında asılı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresini görmezden gelip Sultan Abdülhamit’in portresini piyasaya servis edip “Atatürk hassasiyeti olmayan” bakan yardımcısı algısı yaymaya çalışmak maalesef üzücü bir duruma neden olunmuştur. Bilinmelidir ki Sultan Abdülhamit’in tıp eğitimi, sağlık yatırımları ve hastaneler konusundaki hizmetleri hakkında biraz malumat sahibi olunsaydı sağlık bakanlığında fotoğrafının asılmasına tek başına bile sebep teşkil edeceği düşünülürdü. Maalesef çoktan aşılması gereken bu tür konuları polemik yapıp değer üreten çalışkan insanları gereksiz yoranlar zaman israfından başka bir şey yapmadıklarını bilmelidir” dedi.

Öte yandan Ruhi Ersoy, son dönemlerde afet ve felaketlerle mücadelede Bakanlık olarak gösterdikleri üstün gayretler için Türkiye’ye adına teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam