MHP İL GENEL MECLİS ÜYELERİ SEÇİMLERLE İLGİLİ İDDİALI KONUŞTULAR

MHP İL GENEL MECLİS ÜYELERİ SEÇİMLERLE İLGİLİ İDDİALI KONUŞTULAR

Söğüt Meclis üyesi Tevfik Özütürk ilçelerinde partilerinin 1.olacağını belirtirken, Osmaneli üyesi Orhan Uğur da ilçede MHP’nin 1. Parti olacağını, vatandaşların MHP’ye her zamankinden daha fazla sahip çıktığını kaydetti. Yenipazar meclis üyesi Osman Varolu ise ilçede ve köylerde partilerine ve 1.sıra adayı Bahattin Şeker’e vatandaşların teveccühü olduğunu ifade ederek seçim sonuçları için her hangi bir yorum yapmaya henüz erken olduğunu da sözlerine ekledi. Pazaryeri Meclis üyesi Haluk Filizli ise ilçelerinde 5 binin üzerinde oy alacaklarını ve seçimlerden 1.parti olarak çıkacaklarını belirterek”Gümbür gümbür geliyoruz” ifadelerini kullandı.Son olarak partinin eski il başkanı,Bilecik il Genel Meclis üyesi Mehmet Yılmaz 7 Haziran seçimlerinin başta ilimize ve Ülkemize hayırlı olması dileklerini ileterek sözlerini tamamladı.Yılmaz yaptığı açıklamasında 7 Haziran genel seçimlerinin önemine vurgu yaparak MHP’ye ve eski Bakan,mevcut Milletvekili ayrıca 1.sıra adayları Bahattin Şeker’in her ilçede her köyde bir eserinin olduğunu belirtti.Yılmaz ayrıca Bahattin Şeker’in çoğu hizmetlerini de şahsi olarak kendisinin yaptığını ve vatandaşların da bunun bilincinde olduğunu kaydederek Ak parti Milletvekili adaylarının muhalefeti eleştirmelerine de cevap verdi.

 

“MHP il genel meclis üyelerinin seçim üzerine değerlendirmeleri”

 

Orhan Uğur: “Osmaneli’nde Milliyetçi Hareket Partisi 1. Parti. Oy oranımız 6 bin. Bilecik İl Genelinde de 1. Partiyiz.”

 

Tevfik Özütürk: “Söğüt’te 1. Partiyiz MHP olarak. Türkiye genelini soracak olursan da genelde yirmi bandında oy alırız. Bilecik İl genelinde 1. Partiyiz.”

 

Osman Varolu: “Daha şimdi net cevap veremeyeceğim, daha belli değil. Daha bir ay var, bir aya kadar çok şey değişebilir. Önceki dönemlerden daha iyi olacak gibi ama bir ay var daha. Bir ay içinde çok şeyler değişebilir. Seçim bürosu açtık. Seçim bürosu açılışında teveccüh bize daha fazlaydı öbür partilere nazaran.”

 

Haluk Filizli: “İlçemizde beş binin üzerinde oy alacağız. Pazaryeri’nde 1. Parti olacağız. Geliyoruz gümbür gümbür…”

 

Mehmet Yılmaz: “Öncelikle seçimlerin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Kazasız, belasız hayırlısıyla bir seçim geçiririz. Bilecik’te durum biz 30 Mart’taki Milletçi Hareket Partisi’nin oyunu 3 bin oydan 9 binlere çıkardık. İnşallah bunun üzerine de daha da ekleyerek başarı elde edeceğimiz inancındayım. Hayırlı olsun diyorum

Şu an ki görüntü Bilecik’te Milliyetçi Hareket Partisi’nin 1.’inci olduğunu düşünüyorum. Zaman daha erken. Bir ay gibi bir zaman var daha. Ben Bilecik bazında bakıyorum. Türkiye genelini değerlendirmek istemiyorum şu an. Bilecik bazında birinci görüyorum.

 

“Bahattin Şeker bir ekoldür Bilecik’te”

 

Bizim adayımız sayın Bahattin Şeker, eski Bakan şu an ki Milletvekilimiz. Bahattin Şeker bir ekoldür Bilecik’te. Bilhassa kırsalda her köyümüzde gidiyoruz. Osmaneli’ye, Bozüyük’e gittik, Söğüt’e gittik, Pazaryeri’ne gittik, Bilecik merkez köylerini tamamen gezdik. Kendisinden de Allah razı olsun diyorum. Her köyde bir eseri var. Bunlara da yine devam ediyor. Devletin yapamadığı işleri kendi bütçesinden yapıyor.Çünkü vekilimiz bir ekol olduğu için Milletvekili olmadan da bu işleri yapıyordu. Şimdi inşallah yine vekil olur. Tekrar daha başarılı işlere imza atar diyorum.”

Bizim rakibimiz burada hiçbir siyasi parti değil sadece iktidar partisidir. Çünkü yapılan propagandalarda görüyorsunuz bunu. Ak Parti adaylarının biliyorsunuz sayın Fahrettin bey de üç dönem vekillik yaptı. Çoğu köyde kendini tanımazlar. Bizim şu an hedefimiz şu; Gitmedik köy, gitmedik belde, ulaşamadığımız bir isim bırakmamaya çalışıyoruz. En uç hane köye dahi ulaşmaya çalışıyoruz. Ak Parti’nin adayının dışarıdan gelmesi, burada evinin dahi olmaması nedeniyle burada tanıtım problemi var diye düşünüyorum. Ülkemiz, milletimiz için hayırlı olur diyorum.

 

Ak Parti’nin en büyük handikabı burada şu;

12-13 yıllık iktidar döneminde biliyorsunuz daha önce sayın Milletvekili adaylarımızla beraber Yenişehir yolunda bir açıklama yaptık. Bunu hala ben İl Koordinasyon toplantısında da soru sordum bölge müdürümüze. Dedi ki 6 günde de biter, 6 ayda da biter. Ben de o zaman dedim ki 6 sene koyalım bir de buna. O zaman gülüşmeler oldu salonda. Ayrıca hastane yeri meselesi hala belirtilmedi, belli değil. Biz de meclis olarak burada hastane yerinin illa ki çabuk olsun diye İl Özel İdarenin yerini önerdiler. Biz de olur verdik bu işe. Olur mu derseniz olacak yer değil burası. Daha hastanenin yeri bile belli edilmedi. Polatlı hastanesi bile, her zaman gündeme getiriyoruz, bitti. İnşallah en kısa zamanda da el atılır. Bilecik’in büyük sıkıntısı var hastaneden. Yenişehir yolunda hep kazalar oluyor. Fakat bu mahkemeler süreci ne zaman biter, bu işin uzayacağı benziyor. Çünkü Yenişehir yolu İncirli’nin üstüne kadar geldi. Çevirdiler yolu, İznik yolu bitiyor şu an. Geçen oralara da gittim. Artı dün asfalt plantini gezdim yeni yapılan Özel İdare’nin Gülümbe köyünün oradaki. Orada bir elemanla görüştüm, gezdim. Ben de kendim teknik personelim. Baktım orada daha doğalgaz bağlanmamış. Elektrik ana hattı trafodan çekilmemiş. Nisan sonu açılacaktı bugün ayın 8’i- 9’u neyse. Bu ay içinde açılsa bile bunun bir deneme üretimleri yapılır. Ben bu ay sonundan önce bunun üretime geçeceğini tahmin etmiyorum. Bu da gecikmiş bir şey.

Şunu yapabilir Ak Parti. Açabilir burayı her zaman yaptıkları gibi fakat üretim safhası dersen her işletmede yeni yatırımda aksamalar olacaktır. Çünkü ben gittim, gezdim sahayı. Dün gezdim. İnşallah o da kısa zamanda biter. Köy yollarımız çok bozuk.

Sayın Serkan bey, meclis Başkanımız çok geziyorum diyor. O yolları bizden daha iyi biliyor, görüyor. Köyler çok sıkıntılı, tabi kış ta yoğun geçti bu sene. Ülkemize ve ilimize  seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum,BİZİMLE YÜRÜ BİLECİK diyorum.”

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam