MİLLETVEKİLİ YAĞCI, RÜŞVET SORUŞTURMASI İLE İLGİLİ KONUŞTU

MİLLETVEKİLİ YAĞCI, RÜŞVET SORUŞTURMASI İLE İLGİLİ KONUŞTU

Bilecik Belediyesi iştiraki Kayı A.Ş. yönetim kurulu başkanı Selçuk Erdağ’ın kent merkezinde yapılan bir alışveriş merkezi ihalesi kapsamında “Satış Bedeli Haricinde Rüşvet” iddiasıyla polis ekiplerince suçüstü yakalanarak kelepçeli halde emniyete götürülmesi gündeme oturdu.

Dün akşam saatlerinden bu yana Bilecik ve ülke gündeminde ilk sıralarda yer alan haberlerin ardından AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı açıklama yaptı.

Milletvekili Selim Yağcı, yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Saygıdeğer Hemşehrilerim; Bilecik Belediyesinde resmiyette Kayı Şirketi Müdürü olarak ama belediye başkanı semih şahinin özel görevlendirmesi ile Başkan yardımcıları üzerinde yetki kullanan bir şahsın Cumhuriyet Savcılığının gözetim ve denetiminde Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda ilgili kişinin yüksek miktarda rüşvet alırken suçüstü yapılmıştır.
Maalesef hemşehrilerimize hizmet için gelenlerin kendi menfaatleri için çalışmaları şehrim adına üzüntü verici,halk arasında bilinen ve konuşulan bu olayların böyle bir operasyonla yasal anlamda belgelenmesi çok önemli.
Bu operasyonu şikayet üzerine başarıyla düzenleyen Cumhuriyet Başsavcılığını ,Emniyet Müdürlüğünü ve katkısı olan herkesi tebrik ve teşekkür ediyorum. Bundan sonraki sonucu adli ve İdari süreç belirleyecektir. Bilecik kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam