MİLLİ EĞİTİME BAĞLI OKULLARI İNCELEYECEKLER

MİLLİ EĞİTİME BAĞLI OKULLARI İNCELEYECEKLER

Kullanılan Otoparkın Üstü Kapatılacak

Gündemin ilk maddesi İmar ve Bayındırlık komisyonundan gelen rapor okundu. Buna göre Pazaryeri ilçesi Çarşı Mah.98 Ada 10 Parselde kayıtlı bulunan mülkiyeti Özel İdareye ait 286 M2 Y üzölçümlü arsa vasıflı taşınmazın Kaymakamlığa ait resmi araçlar için park yeri olarak kullanılmak üzere tahsisi talebi hakkında komisyondan gelen rapor hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Oğuz Sertler üyelere bilgi verdi.Adı geçen arsayı Kaymakamlığın zaten kullandığını,üstünün kapatılmak istendiği için böyle bir taleplerinin olduğu belirtildi.Oylamaya sunulan madde CHP üyelerin çekimser oy kullanmalarıyla birlikte oy çokluğuyla kabul edilmiş oldu.

1 Adet Yeni Minibüs Alınacak

Birleşimin 2.maddesinde İl Genel Meclisi ve Komisyon çalışmalarında kullanılmak üzere 1 adet Minibüs alınması talebi görüşüldü. Oylanan bu madde de oy birliğiyle kabul edildi.

Haluk Filizli: “İlçemizde Yıkılan Halk Eğitim Binasını da Komisyon İncelesin”

Günün son maddesinde bir gün önce gündeme alınması kararlaştırılan yazılı teklif görüşüldü. Buna göre Kış şartlarından dolayı Milli Eğitime bağlı Okul binaları, Spor salonları ve Pansiyonlarda meydana gelen hasarların komisyon marifetiyle incelenmesi talebi görüşüldü. Söz alan Pazaryeri MHP İl Genel Meclisi üyesi Haluk Filizli, bir gece önce ilçelerinde gece yarısı Halk Eğitim binasının komple çöktüğünü ölü ve yaralı olmadığını okullarda incelemelerde bulunacak komisyonun bu binayı da incelemelerini isteğini ifade etti. Meclis Başkanı Serkan Yıldırım ise çalışacak komisyonun ilin ve ilçelerin tamamında incelemelerde bulunacaklarını belirtti.

Halis Nalbant ve Ozan Bakkal Yol Çalışmaları İle İlgili Bilgi Verdiler

Oylamaya sunulan birleşimin son maddesi de oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin kapanmasının ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ozan Bakkal Merkez ilçe ve diğer ilçe yollarının durumlarıyla ilgili Meclis üyelerini bilgilendirdiler.

Ocak ayı toplantılarının son birleşimi bugün gerçekleşecek.

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam