• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Miniklerden Masal Şöleni

Miniklerden Masal Şöleni

 

Bilim ve Sanat Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte çocuklar masalları birbirinden değişik sunumlarla katılımcıların beğenisine sundu. Gerçekleşen yarışmanın jüri üyeliğini Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden Pakize Aydın, Cumhuriyet İlkokulu’ndan Kübra Irmak ve Bilecik Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Metin Kırez yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını İl Halk Kütüphanesi Müdiresi Pınar Dengiz yaptı. Dengiz konuşmasında yarışmanın amaçlarından söz etti. Dengiz şöyle konuştu:

“Biz bu sene masal anlatma yarışmamızın 4.sünü düzenliyoruz. Bu yarışmamızın amacı her şeyden önce ailede okuma ve kitap sevgisinin oluşmasına bir zemin hazırlayabilmektir. Çocuklarımız ne kadar küçük yaşta okumaya başlarlarsa, kitap ve kütüphane kavramıyla tanışırlarsa ileriki yıllarda da okumaya ilgileri ve eğilimleri o kadar yüksek olacaktır. Özellikle çocuk üzerinde rol model görevi üstlenen annelerimizin bu yaştan başlamak üzere onları kitap okumaya teşvik etme konusunda önderlik yapmaları, ileriki yıllarda da çocuklarımızın kitap okuma sevgisi kazanmaları için büyük önem taşımaktadır. Onun için biz küçük yaş grubunu kitaba biraz daha yaklaştırabilmek, kütüphane kavramıyla ne kadar erken tanışırlarsa iyidir fikriyle bu yarışmayı yaptık. Onun için her ne kadar adı yarışmada olsa ben bunun bir masal şöleni havasında geçmesini diliyorum. Birlikte çocuklarımızla geçireceğimiz güzel bir gün, hatıralarımızda kalacak güzel bir anı olarak kalmasını rica ediyorum.”

Dengiz’in konuşmasının ardından yarışma başladı. 7 okuldan 23 öğrencinin katıldığı yarışmada minikler öğrendikleri masalları dekorlarla desteklenen sahne gösterisiyle katılımcılarla paylaştılar.

Miniklerin masallarını okumalarının ardından yapılan puanlamada 1. Bilecik Anaokulu’ndan Ecrin Yıldırım, 2. Atatürk İlkokulu’ndan Zeynep İnan, 3. Edebalı Ortaokulu’ndan İpek Bilir oldu. En Başarılı Okul Ödülleri’ni Bilecik Anaokulu, Atatürk İlkokulu ve Edebalı Ortaokulu aldı. Bilecik İl Halk Kütüphanesi Özel Ödülleri’ni Sude Naz Kurnaz, Muhammet Oğuz Yel, Şule Filiz Yüksel aldı. Masal Prensi Ödülleri’ni Kayra Yıldız, Çağan Öztorun, Ali Erdem Yavuz aldı. Masal Prensesi Ödülleri Aysu Altın, Ela İlhan, Azra Ünal aldı. Altın Masalcı Ödülleri’ni İlayda Ertan, Nisa Tan, Elsem Şahin aldı. Altın Yetenek Ödülleri’ni Kerem Kuyucu, İsmail Tuna Çağlar, Orçun Daşgil, Ahmet Özer Tezgör aldı. Altın Sunum Ödülleri Dilanur Salman, Irmak Kaya, İrem Güven aldı. Altın Sempati Ödülü Arda Kader aldı. Okullara plaket, diğer ödül sahiplerine madalya ve çeşitli hediyeler verildi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam