“MİNİKLERİN DİLİNDE İSTİKLAL MARŞI”

“MİNİKLERİN DİLİNDE İSTİKLAL MARŞI”

İstiklal marşının kabulünün 95. yılı nedeniyle Bilecik Anaokulu’nda etkinlik düzenlendi.  Anaokulu’ndaki minikler  İstiklal Marşı’nın 2 kıtasını da ezberleyerek okuma başarısı gösterdi.

Bilecik Anaokulu Müdürü Müge Üstünbaş okulun proje ekibi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade ederken şu bilgiler aktarıldı:

İstiklal Marşımızın Kabulünün 95. yılını kutluyoruz. Vatan ve millet sevgisinin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının en güzel ifadesi olan İstiklal Marşımızı bize armağan eden milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla anıyoruz. Bayrağımız ve onun hürriyetini edebileştiren İstiklal marşımız milletimizin ruhunu, tarihini ve ideallerini aksettiren ölmez değerleridir. İstiklal marşını sevmek ülkemizi sevmektir. İstiklal marşını coşkuyla söylemek ülkemize sahip çıkmaktır, bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır. Bağımsızlığımıza sahip çıkmak ise onurumuza sahip çıkmaktır. Bilecik anaokulunda çocuklarımızda bu duyguları yaşatmak için etkinlik düzenlendi.

Bilecik anaokulu Müdürü Müge Üstünbaş okulumuz, proje ekibi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade etti. Etkinliğin sonunda katılan öğrenciler cesaretlerinden dolayı ödüllendirildi.”

3

2

4

1

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam