MÜDÜR YOLDAŞ’DAN SÖĞÜT İLÇESİNE ZİYARET

MÜDÜR YOLDAŞ’DAN SÖĞÜT İLÇESİNE ZİYARET

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmettin Yoldaş’ ın katımı ile “Birlikte Üretelim Projesi ” kapsamında Söğüt İlçesinde Zemzemiye köyünde bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Toplantıya, İl Müdürü Necmettin Yoldaş, İl Müdür Yardımcısı Erkal Gedikli, Tarım Kredi Kütahya Bölge Müdürü Özkan İnci, Söğüt İlçe Müdürü Nuri Tuna İle İlçe Müdürlüğü teknik personeli ve çiftçiler katıldı.
Müdür Yoldaş toplantıda şunları söyledi;”Bitkisel üretim ve hayvancılıkta ‘Birlikte Üretimin’ desteklenmesi amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca parçalı ve yeter gelirli tarımsal arazi büyüklüğünün altındaki tarım arazileri ile hayvancılık işletmelerinin bir araya getirilerek ekonomik ölçeğe uygun modern işletmeler haline dönüştürülmesi amaçlanmaktadır.
Uygulanacak olan projenin gönüllülük esasına dayalı olduğunu “En az 30 kayıtlı yetiştirici veya köydeki işletmelerin %75’inin bir araya gelmesi, katılmak isteyen her işletmecinin asgari 5 büyükbaş hayvanı olması halinde altyapı hizmetlerinizin tamamının devlet tarafından karşılanarak, tek çatı veya tek alanda kümelenmiş modern ahırların yapımına ve içeresinde kullanılacak olan makine ekipman ve sistemlerin kurulumuna %70 devlet desteğinin verileceği müjdesini vermeye geldik.
Zemzemiye köyümüzü Birlikte üretme ruhu yüksek, potansiyeli mevcut, Örnek bir köy olarak görüyorum. Ayrıca; İlimizde Üniversite, Sivil Toplum Kuruluşları, İş adamları ve İlçe teşkilatlarımızla birlikte bir çalıştay çalışması başlattık, hedefimiz ilimizde 248 köyümüzde her köyde örnek olacak bahçe ya da işletmelerin olması. Bu konuda kadın çiftçiler ağırlıkta olacak, üretilen ürünler sözleşmeli üretimle değerlendirilecek” dedi.
Üzerlerine düşen her görevi yapmaya hazır olduklarını belirten çiftçiler, “Bu proje hem yetiştiricilerimizin hem köyümüzün geleceği” dedi.
Ardından Geçitli köyünde çiftçilerimizle buluşan İl Müdürü Yoldaş, onlarla bir süre sohbet ettikten sonra Seralarda incelemelerde bulundu.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam