• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÖĞRENCİLER KARİYER GÜNÜNDE MERAK ETTİKLERİNE CEVAP BULDU

ÖĞRENCİLER KARİYER GÜNÜNDE MERAK ETTİKLERİNE CEVAP BULDU

Bilgi Çağı Özel Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Kariyer Günleri kapsamında, ortaokul öğrencilerine ve velilere farklı meslek gruplarının Bilecik’teki önde gelen isimlerinden bir takım bilgiler ve deneyimler aktarıldı.


Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, Kurum Müdürü Özge Akkaya’nın açılış konuşması ile başladı. Bilgi Çağı ailesi olarak çocuklarımıza akademik yönden  ilerlemekle birlikte bu yıl kişisel gelişimlerine de önem verdiklerini belirten Akkaya, “Sosyal ve kültürel yönden kendi farkındalıklarını yaratmak için onlara yol gösterecek olan etkinliklerimizden birincisini gerçekleştiriyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.


Akkaya’nın konuşmasının ardından kurum öğretmenlerinden Altan Artun, öğrenciler eve velilere LGS hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Sınavla ilgili teknik bilgilerin yanında öğrencilerin eğitim ve sosyal hayatlarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Artun, çocukların tabletlerle veya telefonlarla oynamalarının bir zeka göstergesi olmadığını, mümkün olduğu kadar kitaplarla vakit geçirmeleri gerektiğini vurguladı. Artun; “Kitapları çocuklarınızın eline verin ve onları parçalasınlar ama telefon ve tablet vermeyin” diye altını çizdi.

Program,  Porland Porselen Kalite ve Kontrol Denetim Müdürü Ceren Yandımata, Veteriner Erkan Karaoğlu ve Öğretmen Yasemin Uzunoğlu’nun meslek tanıtımlarının ardından kurum öğrencileri tarafından yapılan müzik şöleniyle katılımcıların kolak pası silindi. Programın ardından etkinliğe katılanlara ikramda bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam