ÖĞRENCİLERE TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLİĞİ

ÖĞRENCİLERE TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLİĞİ

Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Konferans Salonu’nda Fen Lisesinden 350 öğrenciye; saat 14.15’te de Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ertuğrulgazi Lisesi ve 15 Temmuz Anadolu Lisesinden 150 öğrenciye Teknoloji Girişimciliği Tecrübe Paylaşımı Etkinliği gerçekleştirildi.
Refik Arslan Öztürk Fen Lisesindeki Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Güsamettin Erdoğan, Şube Müdürleri, Okul Müdürü Fadıl Ağdağ, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
Teknoloji Girişimciliği Tecrübe Paylaşımı Etkinliğinin konuğu, devletimiz tarafından Silikon Vadisi’ne gönderilen ilk teknoloji firması SANLAB firmasının kurucusu ve sahibi Salih Kükrek oldu. Kükrek, orada dünyaca ünlü firmaların sahipleriyle yaptığı sohbetlerden ve kazandığı tecrübelerden, başarıya ulaşmak için hayal gücünün öneminden, hayallerin sınırlandırılmaması gerektiğinden, girişimcilikten, cesaretten ve hatalardan ders çıkarmanın öneminden bahsetti.
İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Güsamettin Erdoğan, teknolojik gelişmelerin baş döndürücü bir hızla ilerlediği günümüz dünyasında rekabet gücümüzü artırmak için teknoloji alanında girişimci bireyler yetiştirmemizin, ülkemizin geleceği açısından son derece önemli olduğunu söyledi. Öğrenciler için düzenlenen etkinliğe katılmalarından dolayı SANLAB firmasının kurucusu ve sahibi Salih Kükrek’e teşekkür etti ve hediye takdiminde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam