ÖĞRENCİLERİN İSİMLERİ AĞAÇLARDA YAŞAYACAK

ÖĞRENCİLERİN İSİMLERİ AĞAÇLARDA YAŞAYACAK

Bilecik Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bilecik ve Osmaneli Ziraat Odaları Başkanlıkları ve Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü işbirliğinde ”Çocuk ve Gelecek” projesi kapsamında fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi.

50 Fidan Dikildi

Karasu Vadi Park’ta yapılan 50 öğrenci tarafından yaklaşık 50 fidanının dikildiği etkinlikte Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri ile gerçekleştirdikleri fidan dikiminde yeşil şehirler kategorisinde gelecek ve çocuk konulu proje ile Expo 2016 Antalya organizasyonuna katılma hakkı elde ettiklerini belirterek,  projenin gerçek teması olan gelecek ve çocuk konusundaki aşamayı gerçekleştirme, örnek oluşturma konusunda, sevgi evleri ve iş okullarındaki öğrencilerle program gerçekleştirdiklerini ifade etti.

YAĞCI: “Daha güzel yarınlar, daha güzel çevre ve gelecek nesiller için”

Yağcı, hem geleceğin hem de geleceği inşa edecek olan gençlerin önemine vurgu yaparak, bu projeyi gerçekleştirmekten, mermer atık alanının doğa harikası, insanlara ve gençlere hizmet edecek bir ortam haline getirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Daha güzel yarınlar, daha güzel çevre ve gelecek nesiller için şimdiden gençlerin yaşam alanlarını düzenleme konusunda şehirdeki tüm kamu kurumu yöneticileriyle el ele gönül gönüle verdiklerini söyleyen Başkan Yağcı,  kuruluş, diriliş, ve kurtuluşun beşiği Bilecik’te çalışmalar yapıklarını kaydetti.

Dikilen fidanlara öğrencilerin kendi isimlerinin verildiği etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürü Nezir Ayhan, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen ve daire müdürleri katıldı. CANER ALKAN

1

2

3

4

5

7

8

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam