Öğretmen ve Öğrencileri Sevindirdiler

Öğretmen ve Öğrencileri Sevindirdiler

 

Bilecik Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi ile Aşağıköy İlköğretim Okulu’nu ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında Aşağıköy İlköğretim Okulu öğrencilerine “Genç Dönüşüm: Tek Kullanımlık Sanma Çöpe Atmaya Kalkma” projesi kapsamında toplanan sınav setleri ve çeşitli hediyeler verildi.

                Bilecik Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doyuk ve beraberindekiler öğretmenlere Öğretmenler Günü dolayısıyla karanfil hediye ederek öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı. Doyuk burada yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan proje dolayısıyla sporu yaygınlaştırmak ve kurumlarını tanıtmak amacıyla bu tür faaliyetlerde bulunduklarını ifade etti.

Doyuk, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nün kutlanması ile ilgili çalışmamız oldu. Endüstri Meslek Lisesi’ne gittik, bir kutlama yaptık. İş Eğitimi Okulumuzda da yine bir Öğretmenler Günü kutlamasıyla ilgili böyle bir çalışmayı gerçekleştirdik.

İş Eğitim Okulu’nda bizim spor anlamında da bir protokolümüz var. Buradaki çocuklarımızı spora yönlendirme çalışmalarımızı yürütüyoruz. Gerek jimnastik gerek masa tenisi, yapabilecekleri branşları şimdi uygulama aşamasına getirdik. Çocuklarımızı ve velilerini spora çekmeyi düşünüyoruz. İl genelinde yaşam boyu sporu yaygınlaştırmayı düşünüyoruz.” dedi.

                Öğretmenler gerçekleştirilen ziyaretten dolayı çok mutlu oldular ve teşekkür ettiler. Okul Müdürü Şahgarip Doğan da okullarıyla ve öğrencileriyle ilgilendiklerinden ve ziyaretlerinden dolayı misafirlerine teşekkür etti.

“Genç Dönüşüm”le Öğrencileri Sevindirdiler

İş Eğitim Okulu’nun ardından Aşağıköy İlköğretim Okulu’na giden Müdür Doyuk ve beraberindekiler öğrenciler tarafından coşkuyla karşılandı. Öğrencilerle tek tek ilgilenen Doyuk ve ziyaretçi hocalar öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Öncelikle okulda görevli öğretmenlerin öğretmenler günü kutlanarak kendilerine karanfil hediye edildi. Okul Müdiresi Çiğdem Selçuk ziyaretlerinden ve hediyelerinden dolayı misafirlerine çok teşekkür etti.

                Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde Genç Dönüşüm: Tek Kullanımlık Sanma, Çöpe Atmaya Kalkma adlı bir proje başlatılmıştı. Projede Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin yapmış olduğu sınavlarda öğrencilere verilen sınav setleri sınav sonunda toplanarak öğrencilere ulaştırılacaktı. Hazırlanan sınav setleri gerçekleşen ziyaret sırasında Aşağıköy İlköğretim Okulu öğrencilerine hediye edildi. Öğrenciler kendilerine verilen hediyelere çok sevindi ve çok teşekkür etti. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam