‘ÖĞRETMENSİZ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI’

‘ÖĞRETMENSİZ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI’

Memur Sen Bilecik İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz’den 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarına tepki. Geçtiğimiz gün yapılan öğretmenler günü kutlamalarının öğretmelerin davet edilmediğini iddia eden Selöz, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ateş püskürdü.

Selöz yaptığı açıklamada şu ifadere yer verdi; “Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler günü ülke genelinde haftasonu başlayan etkinliklerle hafta boyunca kutlanmaya devam edecek.

Ancak Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Güsamettin Erdoğan bir ilke imza atarak öğretmenler gününün öğretmenler olmadan kutlanması için talimat verdi. 26.11.2018 pazartesi günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi kutlama programına öğretmenler davet edilmezken her okullardan birer sınıf öğrenci birer öğretmenin refakatinde katılması istendi. Emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgesinin takdim edileceği ve göreve yeni başlayan öğretmenlerin meslek yemini edeceği programda salon boş kalırken az sayıda öğrenci grubu ile salonun doldurulmaya çalışıldığı gözlendi… Durumu protesto ettiği düşünülen emekli öğretmenlerin hiç biri hizmet şeref belgesini almak üzere programa katılmazken mesleğin başındaki çiçeği burnunda öğretmenlerde meslektaşlarıyla heyecanlarını paylaşmak yerine boş salonda öğrencilerin huzurunda meslek yemini ederek asil öğretmenliğe üzgün bir şekilde adım attılar.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam