Okulun boya ve badana işlerini “gönüllü öğretmenler” yaptı

Okulun boya ve badana işlerini “gönüllü öğretmenler” yaptı

Pazaryeri ilçesinde, bir ilkokul ile ortaokulun boya ve badana işleri, öğretmenler tarafından gönüllü olarak gerçekleştirildi.

Pazaryeri İlkokulu ile İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İslam Özkul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilere daha temiz bir ortam sağlayabilmek için okulun boya, badana ve temizliğiyle ilgilendiklerini, birçok öğretmen gibi fedakarlıktan vazgeçmeden görevleri olmadığı halde her işi yaptıklarını söyledi.

Okullardan 8 öğretmenin, iki hafta süresince derslerin sona ermesinin ardından iş kıyafetlerini giyip boya badana yaptığı bilgisini veren Özkul, şöyle devam etti:

"Geçen yaz sezonunda, yeni açılan İmam Hatip Ortaokulu ile Pazaryeri İlkokulunun hazırlıklarını yapmakla meşgul olduk. Sınıflarda düzenleme bakımından yoğun bir iş doğdu. Yaz sürecinde özellikle iki okulun da malzemesinin temini ve yerleştirilmesi, boyası, badanası, zeminlerinin döşenmesi çalışmalarına ağırlık verdik. Yaz tatili ve izinlerin de araya girmesiyle eksik kalan işlerimiz oldu. Milli Eğitim Bakanlığımızın da desteğiyle işlerimizi yola koyduk ancak eksik kalan yerlerde de öğretmenlerimiz ve velilerimizle görüştüğümüzde, 'Neden kalan işi de biz yapmayalım?' anlayışı ön plana çıktı. İhtiyaç olan boya, badana çalışmasını iki hafta derslerden sonra 3'er saatte velilerimizin desteğiyle tamamladık."

Özkul, çalışmalara gönüllü olarak öğretmenler ile onlara destek veren velilere teşekkür etti.

 

“Öğretmenlerimiz ve ailelerimizle gurur duyuyoruz”

 

Çalışmalara katılan sınıf öğretmeni Tuğba Gündüz de evlerinde ustalara yaptırdıkları boya ve badana işlerini, öğrencileri için okulda kendilerinin üstlendiğini anlattı.

Okuldaki eksiklikleri, imkanları dahilinde gidermeye çalıştıklarına dikkati çeken Gündüz, "Daha önce başka okullarda da çalıştım ama böyle bir şey pek yapmamıştım. Yani özellikle boya, badana işi yapmamıştım. Öğrencilerimiz için yapılan her şey güzeldir" değerlendirmesinde bulundu.

 Sınıf öğretmeni Taibe Aksoy Sönmez ise ilkokulun 6 sınıfı, çok amaçlı salonu, öğretmenler odasını boyamaya karar verip işe koyulduklarını ve eğitim için böyle bir çalışmada yer almaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

İmam Hatip Ortaokulunun 5'inci sınıf öğrencilerinden Fatih Küçük, öğretmenlerini boya, badana ve temizlik yaparken gördüklerinde çok mutlu olduklarını belirtti. Onlara teşekkür eden Küçük, "Öğretmenlerimiz bütün boya, badana ve alçı işlerini kendileri yaptı. Öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Bunlar bizim geleceğimiz için yapılıyor. Öğretmenlerimiz ve ailelerimizle gurur duyuyoruz. Çünkü her çalışmayı beraber yapıyorlar" diye konuştu. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam