“Olimpik Gün Yürüyüşü’ne Tüm Halkımızı Bekliyoruz”

“Olimpik Gün Yürüyüşü’ne Tüm Halkımızı Bekliyoruz”

 

81 ilde gerçekleştirilecek etkinlikle ilgili gazetemize açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk, “Olimpik Gün Yürüyüşü”nde amaçlananın, sporu yaygınlaştırarak sürekli hale getirmek olduğunu söyledi.

            “Olimpik Gün Yürüyüşü, önceki senelerde, tespit edilen büyük illerde düzenlenmişti. Ama bu sene itibariyle 81 ile yapılacak. 81 ildeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri’nde, kendi ilinde ve çevresinde 7’den 70’e herkesin katılabileceği bir şekilde organizasyon düzenlenmesi istendi. Bizde elbette ki sporu yaygınlaştırmak adına küçük büyük herkesi kucaklayarak ve herkesi spora davet ederek sağlıklı yaşam adı altında çalışmalarımızı yapıyoruz. ‘Koşabiliyorken koş’ isimli bir projemiz var. Bu proje ile ‘Olimpik Gün Yürüyüşü’ etkinliğini birleştirerek geniş kapsamlı bir davet ve proje hazırlamış oluyoruz.

‘Yürüyüşe 500-700 kişilik bir katılım bekliyoruz’   

            10 Haziran 2012 Pazar günü saat 9.30’da valilik binası önünde toplanarak saat 10.00-10.30 civarlarında ilimizden otobüslerle Pelitözü Gölpark’a gideceğiz. Orada halkımızla beraber göletimizin 2500 metre olan yürüyüş parkurunda yürüyüş yapacağız. Halkımız zaten tesislerimizde ve Kent Ormanı’nda yürüyüş yapıyor. Onları toplu halde yürümeye davet ettik. Yürüyüşe 500 ile 700 kişi arasında bir katılım olmasını bekliyoruz.

            Yürüyüş sonrasında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan sağlık standında, isteyen kişilere nabız, boy-kilo, vücut kitle endeksi şeklinde çeşitli ölçümler yapılacak.        

‘Yürüyüşe katılan kişiler kayıtlı sporcu olacak’

            Antrenörlerimizin hakkında bilgilendirme yapacağı yürüyüşün ardından katılımcılara meyve ve su ikramımız olacak. Ayrıca birde katılımcılara, katılım formları dağıtacağız. Böylelikle spor yapan herkesi kayıt altına almış olacağız. Form dolduran kişiler lisans alacak ve kayıtlı sporcu olacak. Böylece yapılan sporun sürekliliğini sağlamış olacağız. Zaten amacımız sporun sürekliliğini sağlamak. Kişiler kayıt altına alındıktan sonra, onların spor yapıp yapmadığını kontrol ederek onları spor yapmaya davet edeceğiz.

            Bir diğer amacımızda spor yapan öğrencilerimizin anne – babalarının da spor yapan kişiler olmasını ve beraber spor yapmalarını sağlamak.

            Piknik havasında geçeceğini düşündüğümüz etkinliğimize bütün halkımızı bekliyoruz. Etkinliğimize katılacak olan vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum.”

            Etkinliğe katılanlara şapka ve tişörtte dağıtılacak. İsteyenlerin kendi arabasıyla gidebileceği etkinlik için Bilecik Valilik binası önünden saat 10.00’dan itibaren otobüs kaldırılacak.

            Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda saat 11.00’de Pelitözü Gölpark’ta gerçekleşecek olan “Olimpik Gün Yürüyüşü”ne tüm Bilecik halkı davetli.

ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam