Ondokuz Mayıs Gençlik ve spor bayramı kutlandı

Ondokuz Mayıs Gençlik ve spor bayramı kutlandı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünden gençlik yürüyüşüyle başlayan program Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören alanında devam etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Kocatepe tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saydı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Programın açılış konuşmasını yapan Hasan Kocatepe, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirildi. Türk gençliğinin ecdadından aldığı ilhamla Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacağına inandığını belirten Kopcatepe şunları aktardı:

“Sayın Valim, Sayın Milletvekilim, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım , Değerli Protokol Üyeleri, Değerli Basın Mensupları, Sevgili Gençler…

         Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 96. Yıl dönümü. O gün Samsun’un vatanperver insanlarını selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duygularla, sizleri selamlıyorum.

        19 Mayıs; Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır.

         O gün malını, canını, bütün varlığını vatanın kurtuluşu için siper eden ecdadımızın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, bu mücadele uğruna şehit düşmüş bütün istiklal kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle yad ediyoruz.

Sevgili Gençler,

       Gazi Mustafa Kemal tarafından Türk Gençliğine armağan edilen bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençliğimiz başta olmak üzere hepimizin sorumluluğudur. Milletçe emaneti en iyi şekilde muhafaza ediyor, geleceğe sağlıklı bir şekilde ulaşması adına gerekli mücadeleyi yine siz gençlerimizle birlikte veriyoruz.

    Türk Gençliği ecdadından aldığı ilhamla Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve milletçe hepimizi gururlandıracak çalışmalara imza atacak kudrete ve vizyona sahiptir.

    Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yıl dönümü yaklaşırken ülkemizin demokratik standartlarının gelişmesi ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefine doğru hızla ilerlemesi için Türk gençliği üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklalinde gençlerin cephenin en ön saflarında verdiği kararlı ve cansiperane mücadelenin, istikbal mücadelemize de ışık tuttuğuna inanıyoruz. Geleceğimizin teminatı Sevgili Gençlerimizin ülküsü 19 Mayıs’ı anmaktan ziyade 19 Mayıs ruhunu anlamak olmalıdır.

      Bugünde vazgeçilmez güç kaynağımız olan ‘‘Milli İrade’’ nin yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği siz gençlere büyük görevler düşmektedir.

     Sözde değil, bu özde duygularla, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum.”

Geçen sene Soma faciasından dolayı yaşanan yas dolayısıyla da kutlamalar buruk geçmişti. Bu sene de resmi program kapsamında Hayme Ana Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin folklör gösterisi olmasına rağmen Pazartesi günü Gülümbe’de yaşanan elim kaza nedeniyle iptal edildi. Vali Ahmet Hamdi Nayir, folklör grubuna şimdiye kadar gösterdikleri çalışmalardan dolayı teşekkür belgesi verilmesinin ardından program başarılı sporculara ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam