ÖNERGELER BİRLEŞTİRİLDİ, KOMİSYONLAR TEKRAR GİDECEK

ÖNERGELER BİRLEŞTİRİLDİ, KOMİSYONLAR TEKRAR GİDECEK

Bir önceki gün Osmaneli Ak parti Meclis üyesi Hakan Özkan ve MHP ile CHP’li üyelerin ortak verdikleri yazılı önergeler birleştirildi. Buna göre çok tartışılan Osmaneli Sakarya nehri kenarında bulunan KAR-ÇET firmasına ait kum-çakıl ocağını ilgili komisyonların tekrar incelemesine karar verildi.

PAZARYERİNE 7 BİN TL. ÖDENEK

Görüşülen ilk maddede İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talebine istinaden Pazaryeri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü bina ısıtma sistemi ve kombilerin bakım-onarım işlerinde kullanılmak üzere 7000 TL. ödeneğin Pazaryeri ilçe Özel İdare Müdürlüğünün ilgili bütçe tertibine aktarılması konusu görüşüldü. Madde oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

KOMİSYON RAPORU ONAYLANDI. SÖĞÜT’E 40 BİN TL.

Birleşimin görüşülen bir diğer maddesi ise Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor okundu. Buna göre Söğüt ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilgili tertiplerinde kullanılmak üzere Söğüt ilçe Özel İdare Müdürlüğüne 40.BİN TL. aktarılması oy birliğiyle kabul edildi.

KUM OCAKLARINI KOMİSYONLAR İNCELEYECEK

Bir önceki verilen ve gündeme alınması kabul edilen yazılı önergelerin birleştirilerek ilgili komisyonlara havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Böylece çok tartışılan Osmaneli KAR-ÇET firmasına ait Kum-Çakıl ocaklarını Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Çevre Komisyonları yerinde inceleyecek.

RÜZGAR ENERJİSİNE YENİ İMAR PLANI

Şubat ayı toplantılarının son birleşiminin son maddesinde İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünün yazılı talebi okundu. Buna göre Bozüyük Düzdağı ve Doruk köy, Söğüt Kepen köyü sınırlarında Rüzgar Enerjisi Santrali yapmak maksadıyla hazırlatılan İmar planlarının onaylatılması hakkında Genel Sekreter Halis Nalbant Meclis üyelerine bilgi verdi. Madde oy birliğiyle İmar komisyonuna havale edildi. Toplantıya verilen 15.Dakikalık aranın ardından İmar komisyonunun yazılı raporu okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları 1 Mart 2016 Salı günü saat:10.30’da başlayacak.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam